Вхід | Реєстрація

УІНП


Автор: УІНП
Кількість записів: 71

Український інститут національної пам’яті (УІНП) є центральним органом виконавчої влади із реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу

Кобеляцька прокуратура розслідує порушення декомунізаційного закону

Кобеляцька місцева прокуратура провадить досудове розслідування за фактом встановлення у місті Карлівка на Полтавщині пам’ятника члену ЦК КПРС Миколі Підгорному. Голова Інституту нацпам’яті Антон Дробович наголосив на необхідності виконання вимог чинного законодавства та наполягає на невідкладному демонтажі.

«Рівно рік тому, 8 липня 2020 року у Карлівці стався кричущий прецедент. Було грубо порушено Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». На стадіоні ФК «Карлівка» за участі в.о. міського голови Олега Стовбуна та інших представників місцевої влади відновили раніше демонтований пам’ятник першому секретарю ЦК КПУ Миколі Підгорному», — нагадав регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олег Пустовгар.

У офіційному листі за підписом очільника УІНП Антона Дробовича, скерованому правоохоронцям, зазначено: «Микола Вікторович Підгорний (1903–1983) — радянський державний і партійний діяч, член ЦК КПУ у 1952–1966 роках, член Президії ЦК КПУ у 1953–1963 роках, член ЦК КПРС у 1956–1981 роках, Перший секретар ЦК КПУ у 1957–1963 роках, член Президії Політбюро ЦК КПРС у 1960–1977 роках. Таким чином, Микола Підгорний є особою, яка обіймала керівні посади у комуністичній партії». В Інституті нацпам’яті акцентували, що відповідно до пп. «ґ» п. 4 частини першої декомунізаційного закону «до символіки комуністичного тоталітарного режиму віднесено пам’ятники, пам’ятні знаки, присвячені особам, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), особам, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік».

Звернення очільника УІНП до керівництва Національної поліції України та Генеральної прокуратури України стали поштовхом до слідчих дій.

Спершу цим займався слідчий відділ Карлівського ВП Головного Управління Національної Поліції в Полтавській області. Після проведення досудового розслідування земляки Підгорного чомусь закрили кримінальне провадження. Однак у обласній прокуратурі ретельно вивчили Постанову карлівського слідчого. Як зазначено у відповіді прокуратури активістам громадського проєкту «Декомунізація. Україна»: «за наслідками вивчення в обласній прокуратурі Постанову слідчого скасовано. Матеріали направлено до Кобеляцької прокуратури».

У Полтавському офісі Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП нагадали головні положення статті 436- Кримінального Кодексу. А саме: виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного режиму карається обмеженням волі на строк до п’яти років; ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна.

Північно-східний відділ УІНП

 

Поділитися:
9 липня 2021, 03:00 | Блог: УІНП


Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації