Вхід | Реєстрація

УІНП


Автор: УІНП
Кількість записів: 57

Український інститут національної пам’яті (УІНП) є центральним органом виконавчої влади із реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу

ГОЛОВА ПОЛТАВСЬКОЇ ОДА РОЗПОРЯДИВСЯ ДЕМОНТУВАТИ ПАМ’ЯТНИК КОМУНІСТУ ПІДГОРНОМУ У КАРЛІВЦІ

Про це повідомляється на офіційному сайті Полтавської облдержадміністрації. Зокрема, голова ОДА Олег Синєгубов підписав відповідне розпорядження за №?524.

«Відповідно до законів України „Про місцеві державні адміністрації“, „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки“, враховуючи наказ Міністерства культури та інформаційної політики України від 30 березня 2021 року №?237 „Про визнання такою, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’ятку культурної спадщини“: демонтувати пам’ятник-погруддя Миколі Вікторовичу Підгорному в м. Карлівка Полтавської області як такий, що підпадає під дію Закону України „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки“», — говориться у документі. Контроль за виконанням цього розпорядження покладено на заступницю голови облдержадміністрації Катерину Рижеченко.

У Полтавському офісі Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті (УІНП) нагадали головні положення статті 436 Кримінального Кодексу: виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного режиму карається обмеженням волі на строк до п’яти років; ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна. «Ми здійснюватимемо моніторинг виконання розпорядження та закликаємо мерію Карлівки негайно виконати розпорядження очільника Полтавщини», — заявив регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

Довідково: 8 липня 2020 року у Карлівці стався кричущий прецедент. Було грубо порушено норми декомунізаційного Закону: на стадіоні ФК «Карлівка» за участі в. о. міського голови Олега Стовбуна та інших представників місцевої влади відновили раніше демонтований пам’ятник першому секретарю ЦК компартії Миколі Підгорному. Інститут нацпам’яті відреагував миттєво. У офіційному листі за підписом голови УІНП Антона Дробовича, скерованому правоохоронцям, зокрема, прокуратурі та Національній поліції зазначено: «Микола Вікторович Підгорний (1903–1983) — радянський державний і партійний діяч, член ЦК КПУ у 1952–1966 роках, член Президії ЦК КПУ у 1953–1963 роках, член ЦК КПРС у 1956–1981 роках, Перший секретар ЦК КПУ у 1957–1963 роках, член Президії Політбюро ЦК КПРС у 1960–1977 роках. Таким чином, Микола Підгорний є особою, яка обіймала керівні посади у комуністичній партії». В Інституті нацпам’яті акцентували, що відповідно до пп. «ґ» п. 4 частини першої декомунізаційного закону «до символіки комуністичного режиму віднесено пам’ятники, присвячені особам, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), особам, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік». Відтак, Кобеляцька місцева прокуратура провадить досудове розслідування.

Полтавський офіс Північно-східного відділу УІНП

Поділитися:
8 листопада, 00:49 | Блог: УІНП


Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації