Про це повідомляється на офіційному сайті Полтавської облдержадміністрації. Зокрема, голова ОДА Олег Синєгубов підписав відповідне розпорядження за №?524.
«Відповідно до законів України „Про місцеві державні адміністрації“, „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки“, враховуючи наказ Міністерства культури та інформаційної політики України від 30 березня 2021 року №?237 „Про визнання такою, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’ятку культурної спадщини“: демонтувати пам’ятник-погруддя Миколі Вікторовичу Підгорному в м. Карлівка Полтавської області як такий, що підпадає під дію Закону України „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки“», — говориться у документі. Контроль за виконанням цього розпорядження покладено на заступницю голови облдержадміністрації Катерину Рижеченко.
У Полтавському офісі Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті (УІНП) нагадали головні положення статті 436 Кримінального Кодексу: виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного режиму карається обмеженням волі на строк до п’яти років; ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна. «Ми здійснюватимемо моніторинг виконання розпорядження та закликаємо мерію Карлівки негайно виконати розпорядження очільника Полтавщини», — заявив регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.
Довідково: 8 липня 2020 року у Карлівці стався кричущий прецедент. Було грубо порушено норми декомунізаційного Закону: на стадіоні ФК «Карлівка» за участі в. о. міського голови Олега Стовбуна та інших представників місцевої влади відновили раніше демонтований пам’ятник першому секретарю ЦК компартії Миколі Підгорному. Інститут нацпам’яті відреагував миттєво. У офіційному листі за підписом голови УІНП Антона Дробовича, скерованому правоохоронцям, зокрема, прокуратурі та Національній поліції зазначено: «Микола Вікторович Підгорний (1903–1983) — радянський державний і партійний діяч, член ЦК КПУ у 1952–1966 роках, член Президії ЦК КПУ у 1953–1963 роках, член ЦК КПРС у 1956–1981 роках, Перший секретар ЦК КПУ у 1957–1963 роках, член Президії Політбюро ЦК КПРС у 1960–1977 роках. Таким чином, Микола Підгорний є особою, яка обіймала керівні посади у комуністичній партії». В Інституті нацпам’яті акцентували, що відповідно до пп. «ґ» п. 4 частини першої декомунізаційного закону «до символіки комуністичного режиму віднесено пам’ятники, присвячені особам, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), особам, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік». Відтак, Кобеляцька місцева прокуратура провадить досудове розслідування.
Полтавський офіс Північно-східного відділу УІНП