Вхід | Реєстрація

УІНП


Автор: УІНП
Кількість записів: 62

Український інститут національної пам’яті (УІНП) є центральним органом виконавчої влади із реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу

До 100-річчя 2-го Зимового походу Армії УНР у Білицькій громаді експонують виставку «Українське військо: 1917–1921»

У Білицькому краєзнавчому музеї презентували виставку Українського інституту національної пам’яті «Українське військо: 1917–1921». Експозицію присвячено збройним силам Української Народної Республіки сторіччя тому. Презентацію  традиційно відвідали учні шкіл, представники Білицької спілки ветеранів АТО «Воля», зацікавлені біличани. Виставку «Українське військо: 1917 – 1921» планується експонувати у Біликах до 31 січня 2022р.

Реалії сьогодення піднесли роль Збройних Сил України. Українська армія – це не просто один із атрибутів державності, а захисник держави та її населення від реальної військової агресії Російської Федерації. Сторіччя тому, у 1917 – 1921 рр. від того ж агресора боронилася армія Української Народної Республіки. Їй присвячено банерну виставку «Українське військо: 1917 – 1921» у Білицькому краєзнавчому музеї.

«Виставку презентували  у межах відзначення  тридцятиріччя відновлення Збройних Сил України. Також так вшанували й учасників 2-го Зимового походу Армії УНР - героїчної спроби відновити державність України. Цьогоріч згідно з Постановою Верховної Ради і з ініціативи УІНП пам'ять учасників  2-го Зимового походу Армії УНР вшановується на державному рівні. У листопаді-грудні минає сто років з часу походу», -розповіли у Полтавському офісі Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП.

Вісімнадцять інформаційних банерів виставки розповідають про зародження та витоки формування війська УНР, його склад, чисельність, організацію окремо висвітлюються, роди військ, уніформа, свій банер присвячено і легендарним командирам.

«Нині у час відсічі російській путінській агресії особливо актуально висвітлювати події саме Української революції 1917 – 1921 років, оскільки це  визвольна боротьба  за незалежність. Цей рух не завершився поразкою в 1921 році, а продовжувався й надалі.. – події перших визвольних змагань у 20 столітті продемонстрували готовність українського народу здобути державність.  Через російсько-більшовицьку агресію сто років тому УНР не встояла, але нинішня Україна є правонаступником УНР. Від неї ми успадкували  прагнення до єдності й усвідомлення самобутності нації», – прокоментувала виставку вчителька історії Білицької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №4  Галина Семененко

Інформацію банерів доповнюють зразки озброєння та преса тих часів виставлені у вітринах музею. А ще очікується, що незабаром музей матиме нові експонати про відсіч російській агресії. «Приємною несподіванкою стали особисті речі, екіпірування та фотокартки, прапор із взводно-опорного пункту в с. Опитне, які з нагоди Дня Збройних Сил України передав до музею ветеран російсько-української війни Дмитро Рибалко. – ділиться директор Білицького краєзнавчого музею, Євгеній Калашник. – після опрацювання ці надходження поповнять експозицію музею».

Ескурсоводи під час розповідей про виставку  торкаються й локальних подій. Приміром, розповідають й про бойові дії частин отамана Натієва, полковника Петріва та 6-го Полтавського корпусу у регіоні, про біличан – учасників визвольних змагань. Відвідувачі знайомляться із учасником оборони Полтави від більшовиків – Мефодієм Костирею, організатором національно-патріотичного гуртка в Біликах – Іваном Гладким, Сидором Кузьменком, який загинув у боях за ст. Вапнярка та іншими земляками.

 

Полтавський офіс Північно-східного відділу УІНП

Поділитися:
19 грудня 2021, 20:44 | Блог: УІНП


Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації