Вхід | Реєстрація

УІНП


Автор: УІНП
Кількість записів: 65

Український інститут національної пам’яті (УІНП) є центральним органом виконавчої влади із реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу

До Дня Соборності і Дня пам’яті Героїв Крут у Кобеляках експонують виставку «Українська революція 1917 – 1921рр. Регіональний вимір»

У опорному закладі Кобеляцької міської ради «Ліцей №2 імені Олеся Гончара» розгорнули виставку Українського інституту національної пам’яті (УІНП) «Українська революція 1917 – 1921рр. Регіональний вимір». Просвітницький захід організували відділ освіти та відділ культури, молоді і спорту виконкому Кобеляцької міської ради, дирекція ліцею, Кобеляцький комунальний музей літератури та мистецтва, Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП.

Показ виставки присвятили знаковим подіям революції. 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік відбулася не менш значуща подія - 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві Директорія Української Народної Республіки урочисто проголосила Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну Українську державу. Також 29 січня в Україні вшановується пам'ять учасників бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ російських більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

Старшокласники ліцею знайомляться зі світлинами, мапами, документами, хронологією подій в часи Української Центральної Ради, Української держави (гетьманату) Павла Скоропадського, Директорії УНР, окупації УНР більшовицькою Росією, масових селянських антибільшовицьких повстань. 14 банерів виставки розповідають про події сторічної давнини. Кожен з них присвячений певному українському регіону — Буковині, Закарпаттю, Київщині, Криму, Слобожанщині, Таврії, Чернігівщині та іншим. Така форма подання дозволяє простежити основні події та унаочнити їх загальноукраїнський характер, виокремити специфічні регіональні особливості перебігу подій та суспільної думки. Матеріал виставки забезпечує всебічне вивчення перших визвольних змагань українського народу за державну незалежність України на початку ХХ ст. у розрізі регіонів. «Зокрема, окремий банер присвячений подіям 1917 — 1923 років на Полтавщині. Тут і розповідь про національне піднесення на Полтавщині навесні 1917 року, і постать голови Директорії УНР Симона Петлюри, і повстанський рух», - розповіли у Полтавському офісі Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП.

Планується, що виставку «Українська революція 1917 – 1921рр. Регіональний вимір» проекспонують в усіх навчальних закладах міста Кобеляки.

За матеріалами офіційної ФБ-сторінки Кобеляцький комунальний музей літератури та мистецтва

Поділитися:
23 січня, 13:46 | Блог: УІНП


Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації