Вхід | Реєстрація

У Новосанжарській і Нехворощанській громадах стартувала деколонізація топонімії    

З ініціативи Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті та згідно з рішенням виконкомів  Нехворощанської сільської й Новосанжарської селищної рад Полтавського району створено комісії з перейменування назв об’єктів топонімії. Ці дорадчо-консультативні органи покликані сприяти ліквідації нав'язаних російських імперських маркерів та очищенню публічного простору цих громад від назв вулиць, провулків, площ, які пропагують та символізують радянський союз або росію. Також затверджені Положення та персональний склад комісій.

До участі у комісіях Нових Санжар і Нехворощі зголосився мешканець Новосанжарської громади, український письменник, краєзнавець, автор низки історичних повістей, романів, краєзнавчих досліджень маловідомих сторінок рідного краю Юрій Коцегуб. До складу цих комісій увійшли посадовці місцевого самоврядування, регіональний представник УІНП на Полтавщині Олег Пустовгар, старости старостинських округів, директори місцевих шкіл, члени спілки краєзнавців України, завідувачі публічних бібліотек, ветерани російсько-української війни (представники ГО АТО/ООС), громадські діячі.

Новостворені комісії проаналізують топоніміку громад, затвердять переліки назв, які потрібно перейменувати й напрацюють нові задля громадських консультацій у громаді.

У Полтавському офісі УІНП нагадали, що 28 липня набирає чинності Закон України «Про засудження і заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». Згідно з ним,  сільські/селищні/міські ради протягом шести місяців мають вжити заходів з перейменування скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топонімії населених пунктів, а також інших географічних об’єктів, назви яких містять символіку російської імперської політики.

Полтавський офіс УІНП

Поділитися:
11 червня 2023, 17:44 | Блог: УІНП | Переглядів: 828
Автор: УІНП
Кількість записів: 103

Український інститут національної пам’яті (УІНП) є центральним органом виконавчої влади із реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу
Коментарі до цього запису заборонено автором
Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації