Вхід | Реєстрація

Заднім числом усі розумні    

Кілька днів тому дізнався, що Світ - це величезні терези, які неодмінно повинні перебувати в рівновазі. А потім прочитав редакційну статтю "І не кажіть, що вас не попереджали" - і все, Світ розбалансувався. Ота стаття написана фаховим істориком Ігорем Філоненком, і щоб зрівноважити Світ, я змушений писати цей пост, адже маю диплом інженера, добросовісно куплений за сало.

Так от з приводу статті. Так от мені незрозуміло. Може дається взнаки обмеженість колишнього заочника-трієчника, може ще що. Точніше, спостереження автора цілком здорові і зрозумілі, а незрозуміла емоційна складова. Пройдемо по пунктах.

У параграфах нижче йтиметься про теми і з редакційної, і просто "із жизні".

§ 1

Чужа гра

Да, все правильно - ми заручники чужої гри. Так а що тут нового, що дивного? Коли було інакше?! Коли це маленькі люди не були залежні від ігр великих людей? В 2004-му? Чи в 91-му? Чи в Афганістані? Чи під час Великої Вітчизняної, коли в спину солдатам дихав заградотряд? Чи за Мазепи? Чи за Хмельницького? Чи за Ігоря? Навіть троянська війна 3000 років тому - і та почалася, бо тьолка Менелая заблядувала з Парісом. А гинули прості ахейці з троянцями.

Ми щодня стаємо частиною чужої гри - коли купуємо Фольксваген замість Хюндая, Епл замість Самсунга, п’ємо Чернігівське замість Оболоні. А коли купуємо ЕХО - то стаємо заручниками гри Поповича проти Колоса. Навіть коли у бабці пиріжок на базарі купуємо - і то граємо в її гру. Так що тут поганого?

Ось моя улюблена шиза з нету на цю тему: Європа хоче заманити Україну до себе, підняти рівень життя, промисловість, медицину, побудувати дороги, але це все не заради українців, а щоб росіяни це побачили і розлюбили Путіна. А значить ми, українці, повинні завадити віроломним планам підступного Заходу.

Якби це було не маячнею а правдою - навіщо противитися такій грі? Якщо не можеш грати самостійно - то шукай ту силу, з якою тобі по дорозі. Я коли їду з Полтави в Кобеляки, залюбки стаю частиною гри кременчуцької маршрутки. Але лише до поста, бо далі мені маршрутчина гра вже не підходить - і я шукатиму нового гравця. А якщо почну випендрюватися і корчити з себе незалежного прям такого - то буду як мудак іти з Полтави пішки.

Так от мені незрозуміло, як можна дивуватися і обурюватися таким очевидним, природним речам.

§ 2

Ми нічьо не рішаєм

Та ну ясне ж діло, що не рішаєм! А бо нездатні рішать. А бо наш народ поводиться як тупа пизда - сам не знає чого хоче. Тому сильним Світу і доводиться робити за нас нашу роботу. Коли народ збитий, згуртований, тримає курс - то ніякий мудило нічого за нього рішать не буде. Долю Естонії, населення якої дорівнює населенню Дніпропетровська, в Женеві не вирішують. Да, естонці не можуть грати свою гру (читай §1), але вони принаймні самі вибирали між двох варіантів, як американці на виборах.

Якщо люди нічого не рішають - то чому ж тоді у Львові спокійно? У Полтаві, зрештою? Бо львів’ян Обама з Путіним люблять дужче ніж Донеччан? Та ні, дорогенькі. Це тому, що львів’яни розуміють, з ким їм по дорозі, а донеччани - ніяк не визначаться.

Якщо народ хоче і має мозги сам вирішувати свою долю - то ніхто нічого йому не нав’яже.

§ 3

Краще було Майдан і не починати

Та ну ясно ж, що краще! Впевнений, що якби побачили тоді, ще в листопаді, сьогоднішню картину - Майдан обходили б десятою дорогою. От тільки не треба в нинішній вакханалії звинувачувати Майдан. Заднім числом усі умнічать молодці, а тоді ніхто нічого не знав.

Якби люди не стояли на трамвайній зупинці - то не загинули б під колесами джипа, який туди вилетів. І краще було б їм у той день туди не ходити. Якби дівчата не поїхали тоді в Солошине - досі були б живі. Краще було б не їхати. Якби Женя Табаков не вдарив гвалтівника ножем - той би його не зарізав. Краще б йому цього було не робити. Так що, треба жертв звинувачувати? Та ні, дорогенькі. У вбивстві треба звинувачувати вбивцю, в тероризмі - терориста, а у війні - того, хто напав.

§ 4

Ну шо, де ваше покращення?

Звідки взагалі взялися розмови про покращення? Це ж зі слогану регіоналів, чи не так? Мітинг за покращення тривав рівно тиждень - до 30-го листопада. На нього прийшли три каліки. А з 1-го грудня була тупо боротьба проти Януковича, який виступив гарантом того, що мєнтам можна просто так бити (а потім і убивати) людей. Згадайте істеричну статтю Паршевлюка, опубліковану 12 грудня. Ось з яким настроєм почалася гаряча фаза Євромайдану! У країні почався середньовічний жах, організований тодішньою владою. От люди і поперли. І я схиляю перед ними голову.

Тут не раз чув, що тіпа Проффесора підставили.  Якби підставили, дорогенькі мої, то наступного ж дня влада виявила б і покарала винних. Чи хоча б задекларувала бажання це зробити. Так ні, не виявили, не покарали. Ось реакція Фьодорича. Якби тоді зняли Захарченка чи хоча б пару якихось нежалких полковників мєнтовських - люди б заспокоїлися. А так їм дали зрозуміти: "Рєбята, ми вас битимем, а потім ще й сажатимем. Як в Росії". У людей не лишилося вибору. Коли калічать людей - немає часу чекати виборів 15-го року.

§ 5

Кого ви привели у власть? Та вони ж такі самі!

Ну да, такі самі. Тільки я от не розумію, хіба Майдан боровся за Яценюка з Турчиновим? Та ні, їх там неоднократно посилали нахуй. Майдан скинув диктатора з тим, щоб обрати нового Президента. Поки готуються вибори - працює тимчасовий уряд.

Чи мудаки в уряді? Та ясно ж, що мудаки. Але хтось же повинен був хоч якось заповнити тимчасовий вакуум влади?

§ 6

Прийшла нова власть - і все подорожчало

Ну да, подорожчало. Але чому? Чому обвалилася гривня? Через заворушення в центрі Києва, через зміну влади, через сотню загиблих? Бо Янукович усе вкрав? Чи Яценюк прийшов і все вкрав? Так-так-так... Що ж ще могло отак підкосити національну валюту?

Ой, ще ж Крим забрали! Ой, чверть материкової України захоплена росіянами! Так може це все-таки звалило гривню? Може те, що країна на порозі війни, яку точно програє (в короткостроковій перспективі, звісно)?

От уявіть собі: у вас є фірма з філіалами у Львові (оплот бЕндерівців), Києві (захоплений майданутими),  Донецьку (захоплений колорадами) і Сімферополі (окупований). Магазини спортивного одягу, скажімо. В центрі міст. Як думаєте, у яких з магазинів трапиться економічний спад? І чи вплине це на ваші особисті прибутки? І чи зможете ви розпродати партію нового літнього одягу, яку вже замовили? Отож.

§ 7

Якби не було Майдану - Путін не напав би

Та не напав би. Зараз не напав би.

Як думаєте, яка небезпека Путіну від Майдану? Чи від Правого Сектору, від бЕндерівців, від Яценюка з Турчиновим? Що Україна взагалі може поганого зробити Путіну? Які наші дії змусили його іти в атаку? Знущання над росіянами в Криму та на Донбасі? Так не було ж такого - під час революційних подій у цих регіонах тихо як у танку було. І з приходом нової влади абсолютно нічого в житті людей не змінилося. І бандерівці якраз вигідні Путіну, бо ними зручно лякати і дончан з кримчанами, і російську вату.

А давайте послухаємо Путіна. До чого тут взагалі Майдан? В Росії з 2008-го року йде військова реформа, вкладаються колосальні гроші в армію. Це що, просто так? Чи може Росія зазнала зовнішньої агресії і готується оборонятись? Та ні, не було такого.

Росія нарощує ударну силу, і чим її більше - тим агресивніше поводиться Путін. Я впевнений, що якби не було Майдану - Крим забрали б після виборів 15-го року, хоча це уже не перевіриш. Обрали б Порошенка чи Кличка, "мєстноє ополчєніє" не визнало б результати виборів, і далі по сценарію. Але Україна стала вразливою раніше - от Путін і вирішив не чекати.

§ 8

Путін змушений воювати з Україною, щоб захистити Росію від НАТО

Ну, тіпа він боїться, що Україна вступить до ЄС і НАТО, а це становить небезпеку для Росії. І тому Україну треба не віддавать в лапи піндосам.

Це твердження - найдивовижніший продукт радянського→російського зомбопрому, адже в це вірять не лише любителі Путіна, а й більш-менш здраві люди. При цьому ще прийнято додавати, що НАТО дуже боїться Росію, і тому ось-ось нападе. І настане той довгожданий день, коли Росія поб’є всіх піндосів і буржуїв.

Так от по-перше, а де логіка, рєбят? Якщо Захід боїться Росію (а я в це охоче вірю) - то якого хєра йому на неї нападати?

Ну добре, уявімо, що логіка така: "так бояться, що аж хотять напасти". Ну або хотять напасти, щоб надалі не боятись. Так а чим ці плани підтверджуються? Погортайте історію, пошукайте. Коли це з часів Другої світової західні країни лізли в Росію? Чому в 93-му не завоювали, коли країна була ослаблена? Чи в 91-му? Ну або віджали б хоч ісконно нємєцкій Кенігсберг? Чи може на кордоні з Польщею чи Прибалтикою бувають сутички з НАТО? Чи може Калінінградська область, з усіх боків оточена НАТО, зазнає агресії? Ні, немає нічого такого.

По-друге, хто взагалі буде лізти у війну проти ядерної країни?! Тим паче якщо керівництву цієї країни плєвать на людей! Всі ж чудово розуміють, що Путін не змигнувши оком пошле на смерть хоч і мільйон росіян, включаючи женщін і дєтєй. Проти такого сильного і відчайдушного противника воювати ніхто не піде. Лише у відповідь.

Та й Путін не боїться НАТО, адже прекрасно розуміє, що Росії альянс нічим не загрожує. Он в Ульяновську навіть організували транзитну базу НАТО, від якої зрештою самі піндоси і відмовились.

§ 9

Так а навіщо тоді це все?

Розумієте, Росія - дуже багата країна. ВВП на душу населення більш ніж втричі перевищує український. Тож і мінімальна пенсія повинна бути втричі більша? Дороги, наука, медицина повинні бути кращі? А от ні - грошей ніби й більше, а рівень життя той що і у нас. І пенсія мінімальна зовсім не 3000 гривень, а 1600.

А от Путін живе досить непогано. Його друзі - теж. Щоб це раптом не припинилось, потрібно не випустити владу з рук, потрібно щоб люди його любили. А люди якраз дуже люблять захисників-визволителів. От і всі причини. Завдяки зомбомашині створюємо міфічного ворога (бЕндерівці, правосєкі, майданутиє, гєйропа, піндоси) - і  все, народ стікає жовчю від ненависті до новоспеченого противника. Путін "ворога" ловко перемагає - народ його обожнює. Вуаля.

Нам слідом за Грузією дісталася в цій грі дуже незавидна роль. А найстрашніше - це те, що для підживлення всенародної любові Путіну постійно потрібні нові вороги і нові перемоги...

Кінець

Поділитися:
3 травня 2014, 12:42 | Блог: Блог Миколи Гузченка | Переглядів: 4112
Автор: Микола Гузченко
Кількість записів: 45

Обережно!!! Перегляд блогу небезпечний для ваших хромосом!
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації