Вхід | Реєстрація

Переможемо ХОЛОД!    

Вікна в будинку — це не тільки багато світла і запорука доброго настрою, але взимку — холод і додаткові незручності. Для зручності пропоную затверджену схему тепловитрат будинку, яку наводять радянські підручники з теплоізоляції.
                                                    Витрати ТЕПЛА в будинку


Звичайно, що подані цифри можуть коливатися від індивідуальних умов будівлі. Та одну цифру, тепловитрати через вікна, можна поставити під сумнів. Згідно результатів моїх досліджень, тепловитрати через вікна можуть досягати 35% . Це занадто! Хоча, це достовірні факти, оскільки у будь-якій точці будови «морозу» потрібно перебороти відстань в товщину стіни. У віконних отворах ця відстань скорочується в 2-3 рази. Як зменшити тепловитрати?
Вихід є. І він — недорогий. Практика показує, що двокамерні вікна (три шибки) надійно забезпечують будинок від холоду. Це тому, що повітря є найкращим теплоізолятором.  Порівняємо теплопровідність бетону, штукатурки, деревини, шерсті і повітря, відповідно: 2200, 1700,  400,  200 і 2 ккал/м²!!!
Пропоную перейняти мій досвід. Я порахував, що робити рами — дорого. Тому на деревообробному комбінаті заказав спеціальні рейки. У хаті 8 вікон і 7 кватирок. Залишив три. Решту герметизував. Коли монтував рейки, то раптом зрозумів, де ще відтікає тепло. Тому в другій камері укоси теплоізолював пінополістиролом (можна пінопластом, ДВП, а потім забілити). У підручнику з теплотехніки сказано, що більша температура іде в сторону меншої. Це означає, що коли долоню прикласти до стіни, а потім на укіс вікна, то температурної різниці буде майже невідчутно. Це тому, що холодніший укіс вікна потребує і використовує більше кімнатного тепла, аніж стіна. Чим менша температура, тим інтенсивніше зникає тепло з кімнати в сторону укосів і вікон. Моє ноу-хау в тому, що я запровадив теплоізоляцію в другій камері. І ось нова ідея! Теплоізолювати повністю всю площину укосів вікон. Успіх буде гарантований! Пінополістерол і пінопласт — прекрасні матеріали. Добре ріжуться. Потрібно давати припуск 2 міліметри і, дякуючи їх пластичності, щільність буде надійна.


Вікна — це найслабше місце в будинках. Про це пише і література, яку, на жаль, ми рідко читаємо. Вважаю, що для теплоізоляції віконних укосів можна використати сучасні товсті шпалери (білого кольору) у один або два шари. Я детально описав увесь процес для того, щоб наочно показати, як просто і дешево це зробити для економії сімейного бюджету. Дуже важливо, що цю роботу можна виконувати в будь-який час опалювального сезону. Скло і рейки потрібно ущільнювати герметично (поролон, самоклеюча резинова стрічка)!
Увага! Шановний читач! Ці заходи дозволяють зменшити витрати газу на 20-30%!!!
Дуже важливо герметизувати камери. Сухе повітря в камері — це надійний теплоізолятор. Вологе повітря в камері погіршує теплоізоляцію. І приступайте зараз на кватирки наклеювати ущільнювач, поролонові стрічки, а також заклейте на рамах щілини.
Це — перший крок. Уперед друзі! Бажаю успіхів у вашій роботі з теплоізоляції!

Поділитися:
23 січня 2015, 15:36 | Блог: Блог Анатолія Соколова | Переглядів: 3356
Автор: socolov
Кількість записів: 2

Теплотехнік-експериментатор
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації