nigil novi sub soli


Автор: alexisyp
Кількість записів: 8

Звіт про роботу Кобеляцького міського голови за 2014 рік.

ПЕРЕДМОВА
Шановні кобелячани! Пропоную звіт Кобеляцького міського голови за 2014 р. Ознайомившись, не залиштеся байдужими, будьте уважними, активними та дбайливими. Міська рада працює, спираючись на Ваші ідеї та прохання, вирішує загальноміські проблеми. Кожен із нас є частинкою громади Кобеляк! І тому, досягнення та прорахунки, успіхи та невдачі міськради є спільними. Ви, жителі міста, головний носій влади. Очікуємо слушних і конструктивних пропозицій, зауважень, доповнень і побажань на майбутнє.
І.Організаційно-кадрова робота
За 2014 рік звернення громадян у Кобеляцькій міській раді розглядались згідно законів України й були дороговказом в роботі для вирішення проблемних питань. Міським головою прийнято 177 розпорядження, розглянуто 858 заяви, пропозицій і скарг (52 колективні). На прийомі побувало більше 250 громадян (зареєстрованих 53). Найбільшу частку звернень становлять земельні питання – 408, по 29 створено спеціальні комісії, які виїздили на місце. Проведено 12 засідань виконавчого комітету, прийнято 1058 рішень. Звернення людей стосувалися будівництва, водопостачання, газифікації будинків, видачі свідоцтв на право власності, видалення дерев, квартирні й земельні питання. Розглянуто 865 клопотань від організацій, підприємств і установ. Видано довідок на отримання субсидії 650 шт., на отримання спадщини близько 25 шт., для пред’явлення службам міста 120 шт., по оформленню соціальної допомоги, пенсії, субсидії, спадщини, землі видано 6200 довідок, зареєстровано 75 договорів найму, підписано 216 договорів та винесено їх на розгляд депутатів, проведено  11 сесій на яких прийнято 143 рішень.
В 2014 році, з ініціативи міського голови та громадян, для вирішення важливих проблем міста проведено 3 загальних зборів громадян, 5 суботників по прибиранню громадських місць: парків, пам’ятників, місць відпочинку, дитячих майданчиків, спортивних об’єктів, кладовища, берегів річок. Найважливіші питання територіальної громади вирішуються спільно з мешканцями міста. Адміністративною комісією видавалися приписи, складено 11 протоколів, притягнуто до відповідальності 9 осіб (1037 грн) та 3 отримали попередження. Міська рада взяла участь в 35 судових засіданнях. Розроблено й затверджено положення про річний план закупівель, план роботи виконкому і ради, про плату за користування земельними ділянками, про тарифи на послуги з водопостачання, проведено конкурси на виконавців надання житлово-комунальних послуг, організовано тендерні закупівлі, конкурсні торги.
Штат працівників міської ради посадових осіб та службовців місцевого самоврядування складався з 30 депутатів, 11 членів виконкому, міського голови, секретаря ради, заступника, 2 завідуючих відділами, 4 спеціалістів, 3 бухгалтерів, 5 інших працівників.
ІІ. Бюджетно-фінансова діяльність.
Міський бюджет 2014 р. становив 8 млн. 920 тис. грн. Найбільшу частку становили видатки на освіту – 4,7 млн. грн., з них, зарплата 3,2 млн. грн., енергоносії 477,7 тис. грн., харчування 436 тис. грн., послуги 46 тис. грн., придбання 96 тис. грн.  На діяльність Кобеляцької міської ради та утримання органів місцевого самоврядування видатки становили 1,1 млн. грн. Зарплата працівників становила 1 млн. грн., забезпечення управління (телефон, оргтехніка, папір, паливно-мастильні матеріали, ремонти, преса, навчання, проектування) –37 тис. грн. Витрати на енергоносії склали 69,4 тис. грн. На фінансову підтримку ветеранського руху виділено 16,8 тис. грн. ис. грн. Благоустрій та санітарна очистка міста коштувала бюджету 1,37 млн. грн. Із них, послуги ККП "Міська сервісна служба" 810,7 тис. грн., придбання техніки 204,2 тис. грн., електрика вуличного освітлення 103,3 тис. грн., газ на Вічний Вогонь 21,3 тис. грн. Основні видатки спеціального фонду склали витрати на утримання та ремонти доріг –595,1 тис. грн., реконструкцію електромереж освітлення – 87,3 тис грн., реконструкцію та капремонт водомереж – 281,2 тис. грн., роботи по реконструкціях, ремонтах та придбанні в дитячих садках – 337,9 тис. грн. На будівництво нових об’єктів у нашому місті видатки здійснювалися в сумі 287,2 тис. грн. Капітальний ремонт комунального житлового фонду міста – 56,7 тис. грн. Витрати по інших видатках становлять 13,2 тис. грн. здійснювалися на технічну документацію, членство в Асоціації міст України 2,8 тис. грн., заміна лічильників спортивні заходи – 7,5 тис. грн., придбання новорічних подарунків міським дітям 12,3 тис. грн., прапорів, комп’ютерних бухгалтерських програм, преси, конвертів, канцтоварів та ін. Зважаючи на вкрай погану роботу казначейської системи, багато справ не вдалося зробити в 2014-му, недофінансування не дозволяло швидко й ефективно використувати бюджетні кошти, погіршило виконання планів, відвернуло від міста виконавців послуг. Та все ж, міський голова виконав основні функції, покладені державою та законодавством на Кобеляцьку міську раду по задоволенню основних потреб громади міста.
ІІІ. Соціальний захист та соціальне забезпечення.
В м.Кобеляки проживає приблизно 10 тис. мешканців. З них, дітей віком до 6 років 933 (в т. ч. 15 дітей із зони АТО) та близько 2500 дітей віком до 18 років, пенсіонерів 3,5 тис. і працездатних громадян 5,5 тис. Статус пільговиків у місті має близько 60% населення. В Кобеляках проживає 600 молодих сімей, з них, більше 150 неповні. Новостворених шлюбів  68, розлучень - 9 . На обліку перебуває 3 дітей-сиріт, та 55 багатодітних родин в яких проживає 175 дітей. Кількість сімей де четверо дітей – 4, п’ятеро і більше дітей – 3. Дітей-інвалідів віком до 18 років проживає в місті 42 чоловік. Народилося в минулому році 126 чоловік, а померло 204 громадян.
Міською радою прийнято організаційну участь у більшості важливих соціальних заходах міста, відзначенні пам’ятних дат: 200-річниця з дня народження Великого Кобзаря, вшанування жертв Голодомору, річниці Чорнобильської катастрофи, Дня Перемоги, Дня Конституції, ін. Постійно проводилися зустрічі з ветеранами, яким постійно надається грошова допомога в діяльності організації, на передплату газет, листівок, канцелярських приладів тощо. Надано матеріальні допомоги малозабезпеченим громадянам 9,1 тис. грн. Ведеться облік квартирної черги та обстежуються житлові умови громадян-пільговиків. Видано службову квартиру працівнику комунального підприємства. Розглянуто всі заяви по питанню захисту соціальних прав одиноких матерів, прийнято відповідні рішення опікунської ради на 12 засіданнях. Під постійною опікою в місті перебуває 12 дітей. Взято участь в судах по розгляду цивільних справ по житлових, земельних питаннях. Надається допомога по заключенню договорів найму житла. Надано пільги на харчування дітей 37 малозабезпеченим сім’ям. Придбано подарунки дітям, що відвідують  дитсадки на Новорічні свята, а також усім міським сиротам та дітям з багатодітних родин.  Прий нято програму підтримки учасників АТО та тимчасово переселених осіб.
ІV. Розвиток міських дошкільних закладів.
Міські дошкільні заклади освіти дитсадки "Світлячок" та " Золотий півник" в 2014 р. відвідала щоденно 201 дитина за середньорічним розрахунком при списочній кількості 470 малят. У двох садочках міста працювало 91 чоловік персоналу, які отримували вчасно заробітну плату та всі соціальні виплати передбачені законодавством: матеріальні допомоги, відпускниі, надбавки, премії, індесації та відрядження. При цьому, зберігався дефіцит місць для міських дітей під час прийому в молодші групи. Для цього, міська рада прийняла рішення в 2014 р. виділити кошти 333,3 тис. грн. на дитсадок №2 "Золотий півник" для підготовки відкриття 12-ї групи шляхом капітального ремонту приміщення музею дитсадка. Комунальним підприємством "Водоканал" за кошти міського бюджету було виконано необхідний об’єм робіт, встановлено нові вікна й двері, замінено сантехніку водопроводу й каналізації, системи опалення на пластикові труби, утеплено стіни, замінено лінії електросистеми, освітлювальні прилади, бойлер, лінолеум, керамічна плитка, тощо. Для відкриття групи закуплено меблі дитячі ліжка 18 шт. трьохмісні (51 місце), матраци, ковдри й подушки до них на суму 70,3 тис. грн. Придбано новий посуд вартістю 7,3 тис. грн. Частина ліжок передана в дитсадочок №1 та постільну білизну на суму 20,4 тис. грн. Міською радою для потреб дошкільнят придбано новий посуд, фарбу, ваги, халати, швабри, мітли, віники, совки, лопати, замки врізні, спецодяг, рушники, гардини, карнизи, миючі засоби журнали та ін. предмети на суму більше 19 тис. грн. Після цих заходів можна впевнено сказати, що в 2015 році проблем із прийняттям діток до садочків не повинно виникати. Для потреб дитячих садочків міською радою заговлено дрів 10 м. куб. для підігріву технічної води, закуплено твердопаливні котли для установки в газових котельнях, як паралельне, альтернативне чи резервне опалення. Вартість котла в дитсадок №1 становить 53,7 тис. грн., а вартість потужнішого котла в більший дитсадок №2 – 98 тис. грн. Ще придбано в котельню дитсадка №2 принтер і модем обрахунку газу та модемний зв’язок з обладнанням вартістю 3,1 тис. грн. Згідно плану міської ради опалення садочків дровами може дати економію коштів більше 100 тис. грн. щороку.
Забезпечення міською радою дошкільних закладів було достатнім, враховуючи придбання необхідних засобів та предметів і послуг. За проханням трудових колективів закуплено все необхідне, наприклад, мотокосу, вартістю 2,8 тис. грн., а за традицією, на новорічні солодкі подарунки з бюджету для міських дітей, що відвідують садочки виділено близько 14,3 тис. грн., встановлено також різьблені дерев’яні фігури казкових персонажів та лавочки, пісочниці, елементи для ігрових майданчиків і благоустрою дворів дошкільних закладів. 
V. Культурно-мистецькі та спортивні заходи.
Громада міста Кобеляки живе своїми культурними традиціями й активно відзначає державні та місцеві свята. Так, у 2014 р. міською владою було організовано низку культурно-мистецьких заходів: траурний мітинг до Дня Перемоги, День захисту дітей, святкування Івана Купала на р.Ворсклі та Кобелячок, традиційний турнір із силового екстриму "Богатирські ігри", гирьовий турнір пам’яті М.Касьяна, турнір з футболу імені Юрія Сіттяєва до Дня Незалежності України, товариські змагання по футболу. Для проведення усіх заходів було придбано відповідня призи й сувеніри, а також знайдені спонсори для вручення нагород. Нами постійно проводився контроль роботи святкових дискотек та масових заходів у місті. Надається підтримка творчому танцювальному колективу "Барвінок", якому куплено 18 пар чобіт вартістю 12,4 тис. грн.
В парку Богдана Хмельницького на дитмайданчику "Казкова поляна" додатково виготовлено й встановлено різьблені дерев’яні фігури ручної роботи: тирг, вовк, миша, заєць, жук. Для малечі з молодших класів ми подбали про встановленя гойдалок, каруселі, балансиру та ігрового комплексу на біля школи №2, поліпшили благоустрій футбольного та хокейного полів на Солонцях. За кошти міського бюджету придбано дитячі ігрові комплекси вартістю 61,3 тис. грн., які будуть встановлені в 2015 року. На свято останнього дзвоника в ЗОШ №2 вручено набір м’ячів для волейболу, футболу й баскетболу на суму 0,6 тис. грн. Нами надано дозвіл на всі гастролі й розміщення цирків, дитячих атракціонів та комплексів відпочинку, що хотіли завітати в місто. За ініціативою міської ради збудовано міський фонтан, зроблено капремонт та благоустрій меморіалу на міському цвинтарі, виготовлено й урочисто відкрито на День Конституції меморіальну дошку Григорію Трохимовичу Китастому, видатному нашому земляку, створено безлімітну й безкоштовну зону доступу до інтернету в центрі міста біля пам’ятника Т.Г.Шевченку.
VІ. Благоустрій міста і санітарна очистка. Екологія.
Cанітарною очисткою міста і благоустроєм Кобеляк займається підприємство "Міська сервісна служба", в якому працює 33 чол., з них: 3 водія, 3 тракториста, 11 двірників, 6 службовців, 3 робітника цвинтаря, 2 оператори котелень, 5 інших. Середня зарплата за 2014 р. становить 1805 грн. Автотракторна техніка 8 авто, 6 тракторів. Загальний обсяг виконаних робіт підприємства становив 1,333 млн. грн., з них 592 тис. грн. – матеріальні витрати (344 тис. грн. паливно мастильні матеріали), витрати на оплату праці – 716 тис. грн., податки – 539 тис. грн., інші витрати 40,2 тис. грн. Збитки підприємства 219,5 тис. грн. Міською радою на капітальний ремонт об’єктів благоустрою виділено 231 тис. грн.
Підприємством обслуговується 47 майданчиків й 164 контейнерів для збирання твердих побутових відходів, їх вивезення проводиться щодня, 5 разів на тиждень. Норма ТПВ складає 2,2 м. куб. на людину в рік, тариф - 4 грн. в місяць. Кількість платників 6,9 тис. громадян (3568 договорів, 70% ). Пільговою ціною користуються 816 мешканців. Найбільша складність – це залучення громадян до сплати послуги, адже, під різним приводом, люди уникають підписання договору та сплати за послуги. Заборгованість абонентів становить 82,5 тис. грн. За 2014 рік видалено з міста 13,3 тис. м.куб. на суму 420,4 тис. грн. від населення, а від організацій 20,2 тис. м. куб. на суму 416,6 тис. грн. Ліквідовано більшість стихійних сміттєзвалищ, при цьому, відпрацьовано бульдозером 513 год. на суму 89 тис. грн., й виконано комплекс робіт по благоустрою.
Озеленення. В 2014 р. робота "перукарів"- комунальників з формування крон дерев, декоративних кущів, ліквідації аварійних та застарілих насаджень, скошування газонокосилками трави, ліквідації бур’яну в парках, на вулицях, парості бузку й окації на кладовищі, пляжі та інших громадських місцях, робота автовишок сягнула 900 год. на суму 74 тис. грн. Багато зроблено спільно з працівниками райенерго по забезпеченню безперебійного живлення в мережах міста шляхом обрізування гілок та крон дерев у лініях електропередач. За міські кошти насаджено декоративних вічнозелених дерев (туї, ялівці, ялини, самшит) на суму 9,7 тис. грн., квітів на суму 1 тис. грн. Комунальними службами з допомогою міських закладів освіти повністю прибрано всі парки та сквери від сміття, гілок, опалого листя. Зроблено нові клумби з троянд біля  пам’ятника Т.Шевченку та біля пам’ятника Козацької слави. 
Освітлення. Для належної роботи міських систем освітлення служба відпрацьовала телевишкою – 170 год на суму 24,1 тис. грн. на вулицях міста. Ремонт і експлуатація мереж освітлення виконувало ККП "Міська Сервісна Служба", матеріали коштували 8,7 тис. грн., споживання електроенергії на освітлення за 245,6 тис. кВт становлять суму 92 тис. грн. Кількість ліхтарів у 2014 р. по місту зросла до 1055 шт., це 32 систем споживання, обліку та регулювання електроенергії. Поліпшено освітлення вулиць Жовтнева, Московська, Радянська, Золотаренка, Новий та ін.
Інші роботи. Постійно проводилася очистка міста від трави, кущів та сміття, в тому числі й з допомогою суботників. Надано ритуальних послуг на суму 266 тис. грн., проведено 191 захоронення, завезено 30 т. піску на поминальні дні. Виготовлено паспорт міського пляжу та приведено його благоустрій в задовільний стан. За сприяння громадян міста та підприємців очищено побережжя Ворскли, підготовано 5 пляжів до сезону відпочинку. Обстежено дно акваторії міського пляжу рятувально-водолазною службою області, вартістю 1 тис. грн. Встановлено туалет, роздягальні та грибки, вирізано кілька сухих аварійних дерев для безпеки відпочинку й поліпшення благоустрою. Утримувався в чистоті й пофарбований в національні кольори Дніпропетровський міст та інші міські мости з допомогою волонтерів, спонсорів та колективу міської ради й комунальників пофарбовано в національні кольори, також пофарбовано й прибрано міські туалети в парках.
Інспекція з благоустрою. В міській раді не працював інспектор з благоустрою в обов’язки якого входить контроль за розміщенням будматеріалів на прибудинкових територіях в приватному секторі, перевірка стану сплати громадян за вивезення ТПВ, боротьба з бур’янами на прилеглих до установ та будинків територіях, вручення приписів громадянам у яких виявлено порушення, проведення усних попереджень і бесід. Цю роботу виконала адмінкомісія і більшість громадян з розумінням віднеслися та виконали вимоги, було видано 20 зобов’язань прибрати будматеріали до вказаного терміну. Комунальники покращили благоустрій біля садиб одиноких громадян, безгосподарських дворів та на міському кладовищі. Також проводиться облік відсутніх люків, адресних покажчиків на будівлях, рекламоносіїв та насаджень, що заважають рухатися по тротуару чи зменшують видимість на перехрестях доріг.
Придбано для потреб громади і кращої роботи підприємства 32 контейнера для відходів на суму 99, 9 тис. грн., бензопилу 2,5 тис. грн., причіп для транспортування рятувального човна 9 тис. грн.,  мотокоси 3 шт. загальною вартістю 19,1 тис. грн., косарку роторну на трактор вартістю 15,1 тис. грн., 50 лапм для освітлення вулиць на  суму 3 тис. грн., 5 прожекторів для підсвітки церкви та фонтану, новорічні гірлянди-прикраси на вул. Касьяна та міську ялинкута ін.
VII. Утримання дорожнього господарства.
В 2014 році коштів на ремонт і експлуатацію доріг комунальної власності було виділено 598,1 тис. грн., що вкрай мало й не дозволяє вирішити проблеми якості кобеляцьких доріг. Ситуація ускладнена тим, що кошти за виконані роботи затримувались Держказначейством. Субвенція інших бюджетів становила 235,8 тис. грн. Робота на вул. Касьяна обмежилась капремонтом тротуарів на суму 61 тис. грн., а по вул Стародніпропетровска роботи розпочались у жовтні зроблено 100 м суцільного покриття на суму  в розмірі 116 тис. грн. Капремонт тротуару по вул. Шевченка коштував 124,5 тис. грн. На поточний ремонт виділено 223,2 тис. грн. і проведений він на вул. Полтавська, вул Жовтнева, Московська, Щорса, Дніпропетровська, Огія, Шевченка. Ремонтувалися вулиці шляхом підсипання та грейдерування в мікрорайонах Зарічки, Ведмедівки, Подолу, Заворскло, Гатища. ККП "Міська сервісна служба" надано послуг по утриманню доріг на суму 70,8 тис. грн. - це очистка доріг від снігу, посипання, прибирання бруду, ремонт дорожних знаків. Куплено за кошти бюджету 34 дорожних знаки "Діти", "Дати дорогу", "Пішохідний перехід" та технічну сіль 5 т., піску 40 т. Міською радою виготовлено проектну документацію по капремонту доріг і тротуарів по вул. Батиря, Дружби, Полтавській, Червоноармійській, Шевченка, парків Перемоги, Центрального. Збудовано дороги з твердим покриттям по вул. Перемоги та вул. Московській шляхом профілювання полотна, вирівнювання та підсипання грунтощебневою сумішшю на суму 41,2 тис. грн. Ліквідовано розмиви земляного полотна біля мостової споруди по вул. Дніпропетровська. Пофарбовано на суботниках 4 мости в місті синьо-жовтою фарбою. Ліквідовано чагарники на узбіччях по вул. Лісгоспна, Полтавська, Міжколгоспна, пров. Шкільний.
VIII. Утримання житлового фонду.
В місті Кобеляки налічується 61 багатоквартирний житловий будинок 2,4,5 поверхової забудови (близько 800 квартир) загальною площею 30 тис. кв.м., діють 13 об’єднаннь співвласників багатоквартирних будинків. Кошти міського бюджету виділені на капремонт житлового фону в 2014 році становили –56,8 тис. грн. При цьому, капітальні ремонти відбулися в будинках: вул. Пушкіна, 24, каналізація підвалу та двору (28 тис. грн.), вул. Чернишевського, 3, замощення й дах (27,8 тис. грн.), виконано дві експертизи на капремонти вартістю 800 грн. Всі роботи проводились за ініціативи й співфінансування мешканців будинків. На будівництво й реконструкцію житлового фонду кошти не виділялися.
ІХ. Розвиток водопровідно-каналізаційного господарства.
Кобеляцьке комунальне підприємство "Водоканал" засноване Кобеляцькою міською радою в 2003 році, діє на підставі законів України, Статуту й рішень міської ради. На ньому в працює 18 робітників (6 жінок та 11 чоловіків). Автотракторний парк 8 одиниць. На обслуговуванні знаходиться 13 артсвердловин, 3 водонапірні башти, близько 125 км водомереж. 2014 рік видався непростим - комунальники і міськрада вживали системні заходи для запобігання й ліквідації аварій. Придбано та замінено 6 електронасосів, три інвертори вартістю 129 тис. грн., зроблено капремонт проблемних водопроводів на суму 90 тис. грн. та збудовано нових водогонів на суму 93 тис. грн: по вул. Київська, Островського, Пушкіна, Золотаренка, Полтавська, Щорса, Червоноармійська, Московська, Радянська, пров. П.Мирного, Енгельса, Перемоги, Ведмедівка.  Підприємством за 2014 р. виконано робіт по врізці в центральну водомережу для населення Кобеляк на суму 6,9 тис. грн., замінено водолічильників на суму 13 тис. грн. та повірено лічильників на суму 12,1 тис. грн., встановлено нових на 14,5 тис. грн., по ремонту водомереж населенню на суму 9,6 тис. грн., видано техумов на суму 6,7 тис. грн., продано матеріалів зі складу на 84,6 тис. грн., ліквідовано на 8% більше, ніж в 2013 році аварій на центральній водомережі у м.Кобеляки (всього 132), на загальну суму 66 тис. грн. Надано послуг з очистки каналізації асенізаційним автомобілем на 13,6 тис. грн., іншою технікою на 1,1 тис. грн., за виклик майстра на місце аварії надано послуг на суму 18,3 тис грн. Закуплено та встановлено на центральних водомережах в 2014 році 27 шт нових поліетиленових колодязьних люків на суму 15 тис. грн. Організовано регулярну роботу у вихідні і святкові дні,  використовувалась мала механізація: портативна електростанція, гідропомпа, бензопила, мотокоса.
Міською радою для підтримки Водоканалу надавалася дотація у вигляді капітальних трансфертів загальною сумою 141,3 тис. грн., звільнення від податку за землю, а також дозвіл на здачу в оренду приміщень на суму 37,2 тис. грн., та все ж в 2014 році Водоканал отримав збиток 44,6 тис. грн. Нарахування по оплаті за воду населенню становили 1767 (84%) тис. грн., в тому числі пільги 1240 особам на суму 275 тис. грн., 503 субсидій 31,5 тис. грн. та організаціям 131,2 тис. грн. Кількість абонентів фізичних осіб 5353, сплачують за послуги по лічильниках 4259 (80%), а також юросіб 214. За рік виявлено 2 крадіїв питної води та зроблено розрахунок нанесеної шкоди підприємству на суму 9,1 тис. грн. та стягнуто ці кошти на рахунок підприємства. Тариф на воду в Кобеляках становив 6,04 грн за 1 м.куб. Покриття витрат діючим тарифом становить 87%.
За 2014 рік нараховано доходів підприємства 2,84 млн. грн., з них за послуги населенню – 1775 тис. грн., за послуги організаціям – 132,5 тис. грн. Всього додаткові послуги населенню та організаціям становили 180,4 (9%) тис. грн. Підприємством піднято і реалізовано продукції (води) 382,3 тис. м. куб., втрати становили 68 тис. м. куб або (14%). На утримання підприємства здійснювалися такі видатки: заробітна плата 850,7 тис. грн., амортизація 279,4 тис. грн., енергоносії 500 тис. грн., відрахування в фонди 322,2 тис. грн., оплата паливо-мастильних матеріалів 241,4 тис. грн., придбання запчастин 411,4 тис. грн., та ін. – всього 2,88 млн. грн. за рік. Підключено приміщення міської ради до центрального каналізаційного колектора. Міською радою придбано й передано пристрій керування насосом до господарсько-питної артсвердловини на суму 50 тис. грн. 
Х. Підприємництво.
Місто Кобеляки має розвинуту торгівельну мережу, сферу громадського харчування, побутового обслуговування тощо. Протягом 2014 року відкрилося кілька нових магазинів. Загалом, у місті Кобеляки функціонувало 14 закладів громадського харчування, 102 магазинів продовольчих та непродовольчих товарів, 12 перукарень та салонів краси, 12 аптечних закладів. У звітному році виконавчим комітетом Кобеляцької міської ради видано 108 дозволів на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг з погодженням режиму роботи цих об’єктів. Минулого року в нашому місті розпочав роботу великий мережевих магазин "Маркет-Опт", що користується популярністю у кобелячан. У звітному році виконавчим комітетом Кобеляцької міської ради видано 20 дозволів на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг з погодженням режиму роботи цих об’єктів.
ХІ. Будівництво і реконструкція.
В 2014 році на питання будівництва й реконструкції з бюджету міста Кобеляки виділено 429,3 тис. грн., на капітальний ремонт 230,8 тис. грн. При цьому, нами зроблено роботи по реконструкції мереж освітлення на вулицях Жовтнева,  Московська, Пушкіна, Радянська, Золотаренка, Кірова, пров. Новий  - це КТП 556 (Валявський садок) на суму 76 тис. грн., ЗТП – 7 (район дитсадка №1) на суму 63 тис. грн., КТП-680 на суму 49,3 тис. грн. Збудовано фонтан з майданчиком для відпочинку громадян по вул. Касьяна біля пам’ятника Т.Г.Шевченка вартістю 155 тис. грн. та виконано капремонт ритуального майданчика на міському цвинтарі, що коштував бюджету 57 тис. грн. Для енергозбереження в міській раді  куплено котел газовий вартістю 9,8 тис. грн. Виготовлено кілька проектів капітального будівництва та ремонту, в тому числі й доріг, тротуарів, алей парків міста – Центральному та Перемоги. Розпочато будівництво водогону на Ведмедівці 156 тис. грн. Продовжувались виконуватися роботи по очистці та розширенні річки Кобелячок на суму 84,7 тис. грн. з обласного екологічного фонду за ініціативою та контролем громадськості й депутата В. Фесюри.
ХІІ. Земельні питання.
Земельний відділ Кобеляцької міської ради (2 працівника) протягом 2014 року працював напружено, надаючи безкоштовні послуги мешканцям міста, швидко й кваліфіковано. При цьому, видано 3114 довідок про право користування (власності) земельними ділянками для пред’явлення в служби міста, малозабезпеченим, багатодітним сім’ям, одиноким матерям та громадянам, для поставлення на облік в центр зайнятості. Видано 1250 довідок форми 6-ЗЕМ та 1340 викопіровок з ситуаційного плану міста громадянам для оформлення земельних ділянок в приватну власність та користування, переоформлення спадщини, купівлі-продажу, дарування, міни та ін. цивільно-правових угод.
Комісією по різних земельних питаннях розглянуто 85 спорів. Більшість вирішено на місці, без судового розгляду, при цьому складено 50 актів. Представниками міської ради майже щодня проводились виїзди до заявників та на місце земельних спорів. Наприклад: питання землекористування, розподіл земельних ділянок, проїзди та в’їзди загального користування, користування загальними дворами, використання прибудинкових територій, попередження шкідливого впливу на сусідню ділянку, використання спільних межових споруд, дерев, кущів, спірні межі, встановлення, визначення, відновлення меж, визначення земельних ділянок для городництва, визначення прибережних захисних смуг, по роз’ясненню щодо встановлення сервітутів, щодо облаштування автостоянок біля об’єктів, по виділенню провулків з тупиків, визначенню меж провулків, проїздів, по забудові приватних будинків, господарських будівель, гаражів та ін.
Міською радою обстежувалися приватні садиби, багатоквартирні житлові будинки, прибудинкові території та двори загального користування з питань забудови господарських будівель, проводився вибір місця розташування нових земельних ділянок під забудову, обстежувалися житлові та нежитлові будівлі для добудови, перепланування, реконструкції, задовільного чи незадовільного стану будівель та списання непридатних для проживання, а також земельні ділянки по відновленю водовідвідної каналізації в мікрорайонах міста, міські пляжі, дитячі та спортивні майданчики на предмет розміщеня інженерних мереж, сусідніх ділянок для подальшого винесення на розгляд депутатів та керівництва міста. Часто працівники земельного відділу міської ради залучалися іншими службами міста для обстеження будинків та прибудинкових територій, з питань належного утримання худоби, розміщення сміття, забруднення та задимлення територій, шумового забруднення, для вибору ділянок під забудову, списання будівель, виготовлення проектної документації. Неодноразові виїзди відбувалися на прохання міських та районних служб.
Розглянуто та підготовлено на сесію й виконком 408 письмових заяв від громадян та юридичних осіб, більшість яких задоволено. Ще, більше 600 громадян прийнято з усними заявами щодо землекористування, отримали дозволи на розробку техдокументації з метою безоплатної приватизації, на встановлення меж, на виготовлення проектів відведення, на оформлення права користування земельними ділянками, на зміну конфігурації земельних ділянок та виділення в окреме будинковолодіння, на присвоєння окремого адресного номера, на затвердження актів добровільного розподілу, на зміну цільового призначення, на розробку звітів на експертну грошову оцінку для викупу земельної ділянки. 100 громадян міста змогли отримати в приватну власність земельні ділянки на яких розміщені їх житлові будинки чи вільні земельні ділянки для будівництва житла, гаражів, садівництва, дачного будівництва.
За 2014 рік продано 3 земельних ділянок загальною площею 0,16 га для комерційного та промислового використання. Загальна сума надходжень за 2014 рік від продажу земельних ділянок становить 251740 грн. Надано в оренду 28 земельних ділянок загальною площею 2,0 га для комерційного, промислового використання. Середня орендна плата в 2014 році  становить 20,0 грн. за один кв.м. у рік. Всього сума надходжень за рік від оренди землі становить  753597 грн., в тому числі з фізичних осіб 473586 грн. з юридичних осіб 280011 грн. Сплачено земельного податку 55608 грн.  фізичними особами та 296665 грн. юридичними особами. Вперше застосовано нову нормативну грошову оцінку по місту. Проведено земельний аукціон з набуття права оренди на земельну ділянку площею 0,0035 га по площі Перемоги, 3а для розміщення тимчасової споруди торговельного призначення з річною орендною платою 2046 грн. та конкурс з відбору виконавців робіт із землеустрою на земельні ділянки комунальної власності, на яких розміщені нежитлові будівлі Кобеляцької міської ради, дитсадків та комунальних підприємств, а також, на земельні ділянки комунальної власності вільні від забудов, які підготовляються для проведення земельних аукціонів. Ведеться постійна допомога проектним організаціям в розробці техдокументації, проектів та різних погоджень.
Більшість заяв громадян розглядалися на місці в присутності заявників та представників інших служб у разі необхідності, в результаті чого складено акти комісії, а також приймалися різні рішення по землі та надавалися роз’яснення і відповіді. 
200 кобелячан отримали дозволи на розробку технічної документації з метою безоплатної приватизації земельних ділянок, 8 - на розробку проектів відведення, 18 -  на оформлення права користування земельними ділянками,   8 - на зміну цільового призначення, 6 - на розробку звітів про експертну грошову оцінку для викупу земельних ділянок.
ХІІІ. Зовнішні відносини.
Протягом 2014 року працював для громади та всього світу Web-сайт Кобеляцької міської ради, що інформував про найважливіші події міста рекламував нашу громаду. На сайті було розміщено 827 новин, регуляторних документи,  оголошень, повідомлень, протоколів, декларацій, програм, правил, положення та інші документи. Загальна кількість сторінок сайту становить 526. Зареєстрованих користувачів сайту 132, постійних користувачів 1674, а відвідувачів – 93982. Загальна кількість переглядів за 2014 рік становила майже 230 тисяч. Для кращого інформування про роботу міської ради працювала сторінка офіційного сайту "Кобеляцька міська рада", в "Однокласниках", в Фейсбуці. На ній розміщено 2243 фотографії та 116 відео про Кобеляки.
Протягом року відбувалася співпраця з Асоціацією міст України. Завдяки цьому Кобеляки отримували методичні рекомендації та відповіду літературу для підвищення професійного рівня працівників міської ради. Міський голова, секретар ради та заступник міського голови прийняли участь в зібраннях представників регіонів України та органів місцевого самоврядування по різних питаннях у Полтаві, Кременчуці, Хоролі, Миргороді.
ПІСЛЯМОВА.
Підсумовуючи, можна стверджувати, що минулий 2014 рік, був для Кобеляк складним, як і для всієї країни. Соціально-економічні показники в нашому місті вказують на відносну ефективність роботи органу місцевого самоврядування, стабільність,  і, навіть, поліпшення якості надання послуг для територіальної громади. Ми прожили цей рік разом – дружно і ефективно, що підтверджують деякі проекти спільного фінансування влади, громадян, бюджету, підприємців. Мешканці показали себе свідомою і активною громадою, зросла допомога та безпосередня участь людей в управлінні міськими справами. Розвинувся й поширився волонтерський рух. Кобелячани стали вимогливі не тільки до міського голови, а більш вимогливі до себе та інших співгромадян. Вже, подекуди, чистіше не тільки в дворах, а й біля них, молодь бережливіше ставляться до міського майна і нові ідеї та нововведення міської ради частіше сприймаються з підтримкою, а значить стратегічні дії міської влади стають зрозумілими та передбачуваними мешканцям міста, а робота міського голови протягом року була помітною та результативною. Подальша співпраця залежатиме від свідомості кожного виборця і жителя міста, адже критикою і бажанням отримати блага від міської влади далеко не заїдеш – необхідно активно включатися в процеси розвитку міста на рівні будинку, вулиці, мікрорайону. Ось так, разом, влада, громада і бізнес, ставлячи завдання і приймаючи рішення, довіряючи одне одному крок за кроком обов’язково досягнем успіху, зробимо наші Кобеляки дійсно красивим, затишним європейським містечком. А наші діти з гордістю будуть говорити: "Це моє місто! Я з Кобеляк!".

Поділитися:
27 березня 2015, 15:46 | Блог: nigil novi sub soli


Коментарі до цього запису заборонено автором

Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації