Вхід | Реєстрація

Артефакти минулого досліджують школярі    

Поблизу села Козельщина Машівського району народний депутат-захисник Артем Вітко побував у таборі юних археологів із Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей імені А. С. Макаренка.

На чолі із вчителем історії і археологом Сергієм Сапєгіним старшокласники досліджують старожитності Машівського, Новосанжарського і Полтавського районів.

Вдень вони проходять по 20-25 кілометрів (!), шукають артефакти, аналізують місцевість, складаючи її наукову карту. Таким чином уже виявили кілька курганів та інших історичних пам’яток.

– Можемо за матеріалами розкопок писати історію: як жили наші пращури, чим займалися, які загалом ремесла були, – говорить педагог Сергій Сапєгін. – Зокрема завдяки дослідженню одного із останніх могильників бачимо зв’язки з Римською імперією, налагодження потужного імпорту. Про це свідчать такі знахідки, як скляні кубки та намисто, металеві пряжки, кістяні гребені, глиняний посуд. Їх щороку централізовано здаємо до Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

– У таборі мені дуже подобається. – каже десятикласниця Олеся Дзиґа. – Приїжджаю сюди вже другий рік поспіль. Захоплюся історією й археологією. Цьогоріч траплялися знахідки черняхівської і скіфської культур. Тут дуже подобається атмосфера й колектив.

Окрім занять наукою, у таборі дітям читають лекції на різну тематику, до речі, не обов’язково історичну, проводять практичні заняття. Для цього у польових умовах є навіть діапроектор, дошка, автономне джерело електроенергії. Втім старшокласники не тільки працюють, а і просто відпочивають: грають із м’ячем, ходять на річку, ввечері – збираються біля багаття, де співають під гітару, розповідають цікаві історії.

– Відрадно, що з юних літ діти активно цікавляться історією рідного краю, намагаючись відтворити її окремі моменти. Це не тільки розвиває особистість, а й плекає любов до України, – поділився своїми враженнями народний депутат України Артем Вітко. – Особисто тримав у руках знахідки, яким кілька тисяч років. Неперевершене почуття зустрічі із далеким минулим! Тому подібні починання завжди всіляко підтримуватиму. Зичу юним археологам із Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей імені А. С. Макаренка здобутків на цій нелегкій науковій ниві. А в майбутньому – обрати професію до душі, яка приносила б користь суспільству.

Поділитися:
18 липня 2019, 14:53 | Блог: Артем ВІТКО | Переглядів: 1811
Автор: Artem Vitko
Кількість записів: 24

Коментарі до цього запису заборонено автором
Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації