Спека, пляж і... пиво
Тільки-но зайшовши на міський пляж, одразу видно кілька точок продажу алкоголю. Невеликі кафе та контейнери. Вони заманюють яскравою рекламою і помірними цінами.
Біля віконечка черга, переважно молодь.
— Беруть пиво, сухарики, — говорить продавщиця К. — Виторг за день досить гарний, багато хто по 2-3 рази приходить за добавкою, часто приїздять на машинах та п’ють.
Студент Андрій купує пиво вже вдруге.
— А чом би і не випити, — дивується. — Недалеко та і ціни не кусаються. — На застереження, що це небезпечно, відмахнувся: — Всі п’ють, і я також. Гарно втамовує спрагу.
Інший молодик сидить без пива. Полтавець Микола розповів, що кілька тижнів назад вони компанією випили та полізли до річки. Коли запливли поглибше, Микола почав тонути, адже не розрахував сили. Аби не тверезий товариш, все б могло закінчитися трагічно. Тепер Микола ходить на пляж із соком, і дуже вдячний долі за такий урок та другові за порятунок.
Лікар-нарколог Андрій Турпітько, який працює в 4-му відділені Полтавського обласного наркологічного диспансеру, погодився розповісти про небезпеку вживання спиртних та слабоалкогольних напоїв біля води: «Алкоголь вражає нервову систему, впливає на психіку, — розповідає лікар. — Порушується координація рухів, концентрація уваги, людина не оцінює адекватно ситуацію, переоцінює власні можливості. Її тягне на пригоди. Молодь, наприклад, стрибає з тарзанки, це закінчується травмами, в гіршому випадку — сміливець тоне.
У нетверезих тривале перебування на сонці може викликати не тільки тепловий удар, а й призвести до інсульту. Часто-густо у людини, яка перегрілася на сонці та вживала алкоголь, у воді кінцівки зводить судома.
До вживання алкоголю людину заохочують торгівельні павільйони, розміщені прямо біля водойм. Тоді варто ставити питання про доцільність такої торгівлі в місцях, де є такі потенційно небезпечні об’єкти як річка. Якби не було, ніхто не вбереже нас від нас самих. Тому, перед тим, як йти на водойми, подумайте, чи справитесь Ви з таким відпочинком, чи зможете контролювати власні бажання щодо вживання оковитої та хмільного?».
До речі, міський пляж — громадське місце, де заборонено вживати алкоголь, але багато хто нехтує цими правилами. Та й контролюючих органів на річці теж немає. Відвідувачі безкарно вживають алкоголь, самі собі шкодячи.
Ось дві дівчини розпивають горілку, лізуть у воду освіжитися. Цього разу — виплили і все в порядку. Та чи варто міняти дорогоцінне життя на чарку отрути?
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Суспільство
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном