Протипожежна безпека під час жнив
На полях виконати обкоси полів, прокоси ділянок завширшки не менше 8 м. та площею не більше 50 га. Скошений хліб прибрати та посередині прокосу проорати смуги шириною не менше 4 м. Виготовити та встановити біля полів попереджувальні таблички та панно на протипожежну тематику. Техніка, залучена на збиранні зерна повинна рухатись по попередньо затверджених маршрутах. Біля поля, на якому йде збирання, повинен знаходитись спеціально обладнаний для тушіння пожеж автомобіль або бочка з водою пристосована для пожежетушіння. Біля жнивних полів обладнуються пристосовані для відпочинку працівників та вживання їжі майданчики (тимчасові польові стани), які обов’язково повинні мати освітлення в темну пору доби та стоянки для техніки не ближче 100 м. від майданчиків. Польові стани та стоянки для техніки обладнуються блискавковідводами. Не дозволяється скиртування соломи під час грози.
Особливо наголошуємо на забороні випалювання стерні і пожнивних залишків соломи на полях під час жнив, що призводить до пожеж на сусідніх полях, відключень ЛЕП, пожеж в лісосмугах, лісах, завдає економічних збитків населенню прилеглих територій, призводить до людських жертв. Також випалювання стерні впливає на знищення органічної речовини грунту, зменшення його родючості та протиерозійної стійкості, загибелі корисних комах та звірів, забруднення повітря.
Враховуючи гостроту порушених питань, управління агропромислового розвитку рекомендує сільгосптоваровиробникам району різних форм власності прийняти до уваги дану інформацію та прийняти необхідні міри.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном