Людина іноді єдина, хто може врятувати представника дикого світу від хвороб, травм, а також вогню, води, голоду, холоду. Ці та інші катаклізми нерідко спричинені людською діяльністю…
Почалася ця історія з телефонного дзвінка у редакцію. Чоловік схвильовано повідомив, що на території воско-вощинного заводу у халепу потрапив лелека. Птах хотів приземлитися на 25-метрову димову трубу старої закинутої заводської котельні. Трохи не розрахував траєкторії і крилом нанизався на громовідвідний шпиль. Це сталося минулого вівторка, в першій половині дня. Свідками цього стали працівники цехів, які працюють на території заводу. Вони ж відразу викликали МНСників. Та виявилося, що у наших рятувальників не має відповідного обладнання. У середу з ранку, прийшовши на роботу, люди знову побачили лелеку на шпилі, такий вигляд птаха дуже їх розхвилював, і тоді вони вирішили подзвонити до нас. Не гаючи часу, я та працівники Гадяцького ГМРГ виїхали за вказаною адресою. Побачене вразило навіть бувалих мисливців. На нагрітій до 40 градусів трубі з останніх сил борсався лелека, а над ним високо у небі літали його родичі.
Діяти потрібно було швидко. Разом з Миколою та Олександром Луцаями обдзвонили всі служби, які хоч якось могли допомогти. За цей час я дізналася, що пара лелек облюбувала водонапірну вежу у кількох метрах від старої котельні і оселилася тут кілька років тому. Минулі роки у гнізді пара виховувала одне або двоє пташенят. Та цього року у крилатого подружжя стався справжній «бебі-бум» - шестеро малят. Батьки навчали їх літати, і ті кружляли неподалік свого дому… Багатодітна лелеча родина є єдиною окрасою розбитої та забур’янілої території колись прибуткового і процвітаючого підприємства.
На наше прохання допомогти пташині відгукнулися головний мисливствознавець лісгоспу Володимир Кизь, начальник будівельного підприємства Микола Вірченко, начальник Гадяцької філії ВАТ «Полтаваобленерго» Юрій Тарахкало, міський голова Тетяна Савченко, начальник РВ ГУ МНС Василь Губський. Особливе спасибі хочу сказати Ігорю Даниленку, Анатолію Древалю, Віктору Пухирю, Миколі та Олександру Луцаям, Анатолію Харлану. Щире спасибі вам за чутливі серця і бажання зробити добру справу.
Операцію з порятунку провели злагоджено і швидко. На жаль, врятувати символ українського народу не вдалося. Страшенна спека зробила свою справу – птах не витримав…
Українці вірили, що лелека — символ богині Зорі, поваги до батьків, символ мандрівників, сімейного благополуччя, щастя; батьківщини, любові до рідної землі, України. Двір, де є гніздо лелеки, вважається щасливим...