Вхід | Реєстрація

Кременчуцькі козаки побували на двох середньовічних турнірах

Кременчуцькі козаки побували на двох середньовічних турнірах
Лицарі – зі списами, козаки – з гарматами: кременчужани занурились у середньовічні турніри.
Кременчуцькі козаки відправились у середньовіччя – цього літа вони побували аж на двох турнірах, що проходили у Києві та в Судаку. У подорож вони прихопили і гармати. Адже з ними беруть участь в баталіях, що розгортаються на подібних заходах.
 – У Мамаєвій Слободі (Київ) ми побачили бої на конях. До України приїхали лицарі зі Швеції та Італії. Вони були у справжніх обладунках і змагались один із одним списами, намагаючись вибити супротивника з сідла, – розповідає кременчужанин Олексій, представник козацької організації «Нащадки Богдана Хмельницького». 
Він каже – попри все травмованих не було. Лицарі вивчають це мистецтво років сорок, тож мають достатньо досвіду, аби уникнути неприємностей на святі. До речі, лицарський вік також чималий – одному з іноземців незабаром виповниться 70 років, проте він добре виглядає та вправно володіє своєю зброєю. 

Як козаки фортецю брали
Судак – місто, куди з усієї країни влітку з’їжджаються шанувальники давнини, адже в ньому, в Генуезькій фортеці, проводяться середньовічні турніри. Кого тут тільки немає – і лицарі в справжнісіньких латах, і прекрасні принцеси, і козаки, і навіть відомий пірат Джек Горобець...
І звичайно ж, це видовище приваблює глядачів, які якраз відпочивають на морі. Цього разу їх розважали не лише боями на списах та мечах, але й великою битвою – фортецю брали штурмом.
– Ми там створювали масовку, – ділиться із нами пан Олексій. – У середині фортеці зроблена імпровізована стіна, яку ми «брали штурмом». Звичайно ж, ми йшли у бій із гарматами, з яких стріляли. А вів наше військо султан. Далі відбулися турніри на мечах, списах та сокирах, звісно ж, затуплених.Серед тих, хто одягнув лати, були маленький хлопчик і молода дівчина. Остання, до речі, не дивлячись на неймовірну спеку і на те, що обладунки важать майже 20 кілограмів, навіть перемагала у поєдинках!
– Люди, які цим займаються, захоплюються своєю справою. Вони, як правило, самостійно виготовляють свої обладунки по зображеннях. Мають усе справжнє: шолом, кольчугу, наколінники та налокотники. Коштує екіпіровка під дві тисячі доларів, – розповідає пан Олексій. Ніч кременчуцькі козаки провели в середині фортеці.
Там оселилися й інші учасники середньовічного шоу. Однак розкласти звичайний намет лицарям та їх дамам не дозволяли – він мав бути обов’язково стилізованим під ті часи. Козаки кажуть, що атмосфера їм сподобалась, люди знайомилися між собою, і, переважно, говорили про давнину.

Автор: Олена Яремко, www.telegraf.in.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації