Перша крадіжка мобільного телефону, що хлопці скоїли на початку липня на місцевому пляжі, поблизу берега річки Ворскла (неподалік смт. Котельва), лишилася для них безкарною. Тож перед скоєнням наступних крадіжок юнаки навіть не вагалися. Вони почали ходити на пляж, як на роботу.
Юні злодюжки діяли за відпрацьованою схемою – діставалися до водоймищ попутним транспортом, обирали більш-менш людні місця відпочинку, а потім, наглядаючи за відпочивальниками, у слушний момент, забирали телефони та йшли геть. Таким чином хлопці встигли обібрати сімох місцевих жителів.
Максим Плаховський, керівник котелевської міліції говорить, що наразі по даним фактам порушено чотири кримінальні справи за статтею 185 Кримінального кодексу України – крадіжка. По іншим же трьом – вирішується питання про порушення кримінальної справи. Своїми діями хлопці завдали збитки котелевцям на суму близько 6-ти тисяч гривень.
На запитання «для чого їм красти мобільні?», підлітки чіткої відповіді не дали. Як стверджують психологи, причини обрання протиправної поведінки пов’язані з фізіологічними та психологічними особливостями розвитку дитини. Нерідко, в підлітковому віці дітям здається, що дорослі їх не розуміють, тому вони обирають підліткову компанію, подекуди з антисоціальною направленістю, де, на їхню думку, їх і розуміють краще і дають можливість проявити власне «Я». Аби довести свій авторитет, більшість з них стають на злочинну стежку, яка, як доводить практика, до добра не доводить!
Тож, шановні батьки, аби вберегти дітей від негативного впливу вулиці, приділяйте їм більше уваги, проявляйте інтерес до їх проблем, дозвілля і друзів! Важливо не втратити дорогоцінний час, коли ще можна допомогти Вашій дитині та уберегти її від біди!