Вхід | Реєстрація

До Дня мiста вiдбудеться вiдкриття пам'ятника Любовi

Як вже не раз повідомлялось, одним із заходів, передбачених до Дня міста, буде відкриття пам'ятника Любові - скульптурної композиції, в основі якої - привезений зі Святої землі Камінь Любові. Над проектом даної композиції з використанням різних художніх образів - від великих насичених, майже монументальних форм до витонченої, мініатюрної, делікатної графіки, працює колектив миргородських архітекторів та майстрів; і результат найближчим часом побачать мешканці та гості нашого міста.
Ідеї були найсміливіші, але, враховуючи місце розташування пам'ятника, композицію запроектовано в єдиному стилі центральної площі Миргорода. Поєднавши національний колорит українців та історичність Каменю, в проекті переважатимуть символи кохання , складаючи графічні рапортні яруси композиції. Щоб відновити філософський зміст української етнічної культури, було вивчено багато відомих космогонічних знаків, які існували на нашій землі впродовж тисячоліть. Наприклад, три яруси світу ми відобразили в композиції у трьох східцях, які ведуть до колони з Каменем, способом поділу на нижній, середній і верхній світи - верхнє небо із запасами води, повітряний простір із сонцем, місяцем, зірками та земля, грунт.
А смужка - контур фундаменту, є елементом захисту - у народі вважалось, що за смужкою "зберігається здатність" служити перешкоджанню для злих сил.
Символіка, народжена у давні часи, поступово розвивалась паралельно з розвитком уявлень людини про навколишній світ. Так у нашому проекті прадавні традиції поєднуються із сучасністю. Чи зможемо ми зрозуміти ці таємні для нас символи, чи зможемо почути їх думки про життя та любов, чи зможемо передати їх нашим нащадкам - це залежить лише від нас самих.
Пам’ятник Любові є добрим приводом, щоб зазирнути у наші душі, прислухатися до голосів, які лунають до нас через віки. Поети і письменники порівнюють красу своїх коханих із красою троянд. Троянда, як королева квітів, символізує мир і боротьбу, любов і прощення. Так у запроектованому зображенні ніжних пелюсток троянд на колоні ми використали символ серця, бо для закоханих немає більш важливого символу, ніж серце.
Здавна серце вважається центром чуттєвості; й запропонувати комусь серце - означало віддати себе в руки глибокої й піднесеної людської емоції - любові, розчинившись у думках про кохану людину. Для українців серце - це перш за все любов, лагідність, співчуття, радість, щастя. А на думку стародавніх вчених палаюче серце означало центр макрокосмосу та мікрокосмосу, подібно до Сонця. Ось символ Сонця ми і використали в центрі стели скульптурної композиції.
Адже Сонце - символ Всевидящого божества, Вищої космічної сили, центру величі, Центру. Разом із місяцем сонце символізує чоловічий та жіночий початки. Слов’янський язичницький пантеон богів знав Сонце в образах Ярила (бог весняного сонця), Купала (бог літнього сонця) та ін. Сонячне світло символізує щастя. А в українців цей символ зустрічається у вигляді великого колеса або круга. Солярну символіку мали хліб, калачі, коровай, вінок, який запроектований в середині Сонця - кола в нашій композиції. Вінок - символ слави, перемоги, святості, щастя, успіху, скорботи, цнотливості, молоості, дівоцтва. Найулюбленішою прикрасою кожної української дівчини був вінок.
Із ранньої весни до пізньої осені квітчали дівчата свої голови цим дивним творінням природи і рук людських. Цей своєрідний витвір мистецтва був начебто книгою душі дівчини. І кожен допитливий чоловік міг безпомилково визначити по ньому, що коїться у серці володарки цього віночка. Мовою символів, якими були квіти вінка, представниці прекрасної статі висловлювали свої почуття, стан душі, події, що відбувалися в житті, надію, свої прагнення.
В Україні дівчина у вінку асоціювалася з сонцем, котре сходить. Купальські та обжинкові вінки також були символами сонця, що пов'язано з ідеєю плодючості і добра. На свято Івана Купала дівчата кидали вінки у річку, щоб дізнатися про свою долю, свого судженого. У народі вінки вважали надійним оберегом від усякої нечисті.
В проекті дане розміщення вінка в сонці - колі, передбачено в квадратній стелі, бо символіка квадрата відповідає символіці числа чотири. Чотири пори року, чотири стадії людського життя і чотири сторони світу є джерелом упорядкованості і стабільності. Це не вступає у протиріччя з жіночим характером, який традиції народів світу надають квадрату, оскільки він відповідає землі, на противагу чоловічому характеру круга.
Клопітлива праця архітекторів - проектувальників по створенню найромантичнішого пам'ятника міста підходить до завершального етапу. Маємо надію, що наші ідеї приймуть та зрозуміють ті, для кого ми працюємо, а сама скульптурна композиція займе гідне місце серед визначних місць Миргорода, стане щасливою для закоханих та надією для тих, хто ще не знайшов свою половинку у цьому житті. Тож буде де призначити побачення, освідчитися в коханні та сфотографуватися.

Автор: С.М.Руських, начальник управління архітектури та містобудування


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
8 вересня 2010, 11:46 | Миргород | Культура та освіта
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації