Вхід | Реєстрація

Золота гречка

Золота гречка
Минулого тижня ми цікавилися цінами на цю крупу у Нових Санжарах.
За досить таки невеликий проміжок часу ми пережили кілька лихоманок. Спочатку у магазинах різко не ставало солі, потім цукру. Взимку справжнім безумством був похід в аптеку за протигрипозними та протизастудними ліками. Вони теж на деякий час ставали справжнім дефіцитом. У пору небувалої цьогорічної спеки просто-таки за щастя було дістати десь звичайний вентилятор. І ось тепер черга дійшла до гречки.
Спочатку ця звичайнісінька собі крупа, з якої господині зазвичай варять каші або супи, теж стала дефіцитом. Проте невдовзі знову з’явилася на прилавках у необмеженій кількості. Але ж за якими цінами?! Якщо до гречаного буму кілограм цієї крупи можна було придбати за 6–8 гривень, то після небувалого ажіотажу (напевно, що штучного) її вартість зросла удвічі.
Минулого вівторка, 7‑го вересня, ми вирішили пройтися центральними продовольчими магазинами Нових Санжар і поцікавитись цінами на гречку. У першому ж торговому закладі журналіста спіткала невдача: у «Маркеті» гречки не було. Утім, як з’ясувалося згодом, це був єдиний магазин в центрі селища, де не знайшлося цієї крупи.
— Ми вже замовили. Завтра після обіду буде, — повідомила жінка-продавець.
Випадковий покупець, який розплачувався на касі, відсутність гречаної крупи прокоментував досить іронічно:
— Гречка іще з Китаю не доїхала!
Насправді прогноз чоловіка був невірним. Якщо гречку і везли із самого Китаю, то встигли завезти у більшість новосанжарських магазинів. Так, у «Полагросервісі» кілограм «гречаної радості» мав обійтися покупцеві всього у 13 гривень і 4 копійки. Суперціна, як на нинішній час, без будь-якої іронії. У магазині «Експрес», що навпроти автостанції, кіло цієї ж крупи коштувало 15,60 грн. А у «Булі» ціна і взагалі сягала 16 гривень 80 копійок за кілограм.
— У нас гречка «золота»! — пояснила, посміхаючись, продавщиця.
Для порівняння, у той же день на новосанжарському ринку гречку можна було знайти по ціні від 14 до 15,50 грн. Така ось «гречана» арифметика.
При усьому вищезазначеному, в Інтернеті вже 31‑го серпня можна було прочитати оптимістичну заяву начальника Головного управління агропромислового розвитку ОДА Олександра Сеня. У ній, зокрема, йшлося про те, що на Полтавщині вже зібрано річну потребу регіону у гречці — 3 тисячі тонн. І підкреслювалося, що дефіциту гречки в області не буде. Як бачимо, ніякого дефіциту і немає. Є просто завищені удвічіі ціни. Але на них зібраний урожай поки що ніяк не впливає.

Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
10 вересня 2010, 12:09 | Нові Cанжари | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації