Єдине місце у Кобеляках, де можна прогулятися з коляскою — це міський парк ім. Б. Хмельницького, і кожного вечора туди сходяться молоді мами з дітками, так би мовити, подихати свіжим повітрям. Але чи хтось задумувався, яке воно там насправді свіже й чисте? Здавалось би, зелень, дерева — що ще потрібно? Але якось зовсім випадково я звернула увагу на траву, яка там росте: це ж амброзія, яка саме зараз буйно цвіте! Амброзія в сезон цвітіння викликає у багатьох важкі хворобливі реакції: нежить, сльозотечу, свербіж в очах і носоглотці, кашель, аж до задухи. Страждають і дорослі, і діти. А крім того, нераціональне харчування, зайва лікарська терапія, безконтрольне використання антибіотиків, стресові навантаження, малорухливий спосіб життя, екологічна ситуація, що постійно погіршується та зміни в кліматі підвищують вразливість організму дорослої людини алергенами, тобто речовинами, що викликають алергію. Тоді що вже говорити про немовлят, у яких ще взагалі немає захисту від оточуючого середовища?
У період цвітіння, із середини липня до настання ociннix заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання — амброзійний поліноз (осіння сінна лихоманка). Пилок амброзії, попадаючи в очі, ніс, бронхи, викликає сльозотечу, погіршує зip, підвищує температуру тіла: різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів призводить до нападів бронхіальної астми. І ніхто й подумати не може, що всі ці симптоми у нього з’явилися після прогулянки місцевим парком!
В умовах нашої місцевості ефективними способами боротьби з амброзією є обробка гербіцидами (по узгодженню із санепідемстанцією), виривання поодиноких рослин з корінням та проведення скошування до початку її цвітіння. І тут виникає запитання: хто повинен слідкувати за місцевим парком? Чому територію придорожніх узбіч регулярно скошують, а зовсім поруч, в парку, квітне амброзія?