«Хвалити Бога, у Кобеляках серійно квартири не «чистять», — говорить Віталій Савенко, начальник кобеляцького відділення державної служби охорони. — Але є квартирні злодії і у нашому містечку. Недавно був випадок проникнення у квартиру».
За словами міліціонера, бідою таких невеличких містечок, як Кобеляки, є легковажність, з якою вони ставляться до збереження свого майна. Він говорить, що приїжджі люди охоче ставлять під охорону навіть свої дачі у віддалених селях. А кобелячани сподіваються лише не удачу.
Між тим, із початку вересня Державна служба охорони проводить акцію з практично безкоштовного встановлення охоронної сигналізації. Монтаж і підключення обладнання коштуватиме громадянам 1 гривню. Раніше ця послуга коштувала 500–700 гривень. Щоправда, саму апаратуру людям доведеться купляти за власні кошти. А це — суми від 1500 до 3000, в залежності від побажань замовника. Плата за охорону житла — 74 гривні на місяць.
«Після взяття квартири «під охорону» вона підключається до нашого спеціалізованого пульта, — розповідає Савенко. — І в разі спрацювання на місце миттєво виїжджає «тривожна група» в складі двох озброєних міліціонерів. Одночасно ми повідомляємо про проникнення в квартиру її власника».
Як свідчить досвід правоохоронців, лише одне взяття житла під охорону на 50 відсотків убезпечує його від злодіїв. Хто-хто, а вони одразу помічають ознаки квартири, що охороняється. Щоправда, рідко, але бувають випадки, коли сигналізація спрацьовує не через проникнення злодія в квартиру. Кобеляцьким міліціонерам доводилось виїжджати на тривожні виклики, спричинені… котами. Домашні улюбленці, покинуті в квартирі на самоті, інколи вчиняють такий гармидер, що й сигналізація спрацьовує.