Як повідомлялося раніше, на одній із своїх сесій міські депутати віддали перевагу проекту пам’ятника, запропонованого полтавським архітектором Коршуновим. Та згодом стало відомо, що свої послуги в увічненні пам’яті про Миколу Касьяна запропонував Заслужений художник України, скульптор із Харкова Сейфіддін Гурбанов.
Різні проекти були винесені на обговорення жителів міста та району. Більшість кобелячан віддали свої симпатії саме проекту Гурбанова. Схилялись до цього варіанту і представники сім’ї Касьяна.
Про все це депутатам на сесії розповів міський голова Олександр Ісип. Він нагадав ще про два нюанси на користь проекту Гурбанова. По-перше, скульптор запропонував виготовити пам’ятник із більш довговічного матеріалу. А по-друге, митець згодився майже вдвічі зменшити ціну на пам’ятник. Гурбанов працюватиме безкоштовно. А гроші потрібні лише на матеріали для споруди, доставку та встановлення. Орієнтовна вартість проекту 200–230 тисяч гривень.
Присутній на сесії голова РДА Анатолій Таранушич розповів, що громадою району та спонсорами з-за меж Кобеляччини вже зібрано 150 тисяч гривень на майбутній пам’ятник. У найближчі тиждень-два повинні надійти ще близько 30 тисяч гривень. Крім того, у разі скрути, пообіцяв підставити плече голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко. Так що, на думку Анатолія Таранушича, фінансування будівництва можна вважати питанням практично вирішеним. Закінчуючи виступ, голова РДА дуже коректно попрохав міських депутатів змінити своє рішення і проголосувати за пам’ятник, запропонований Сейфаддіном Гурбановим. Дослухавшись до аргументів Ісипа і Таранушича, депутати одноголосно підтримали цю пропозицію.
Після цього депутати оперативно розглянули декілька земельних питань. Дискусія виникла лише під час розгляду питань, винесених в розділ «Різне». Депутат Роман Матюхов зробив одразу кілька пропозицій. Він нагадав про необхідність термінової реставрації водогону на вулицях Садовій та Київській, а також звернув увагу на посилення контролю за торговельними об’єктами, що продають алкоголь і сигарети. На думку депутата, власники цих закладів не дотримуються встановленого режиму роботи, а працівники продають тютюн і алкогольні напої неповнолітнім.
У ході обговорення цієї теми згадали депутати і останній фестиваль «Вйо, Кобеляки!» Говорили про те, що у багатьох жителів міста цей захід викликав негативну реакцію. Причина цього — неадекватність багатьох учасників згаданого дійства, які шокували кобелячан своєю поведінкою, з’являючись на вулицях міста у стані сп’яніння.
Щодо ремонту водогону, то міський голова пообіцяв зайнятися ним після завершення робіт по підведенню води в мікрорайон Заворскло. Фестиваль «Вйо, Кобеляки!», за словами Олександра Ісипа, надалі проводитиметься або під егідою та контролем міської влади, або буде винесений за межі Кобеляк.
Депутат Василь Карнаух висловив обурення стихійним смітником на розі вулиць Садової і Московської. Лише кілька днів тому він очистив цю місцину від гілок, склянок, паперу та іншого непотребу, як там знову виросла гора відходів. Відповідаючи депутату, заступник міського голови Олександр Письмак розповів, що у місті вже працюють два інспектори по благоустрою. Вони за місяць роботи склали 10 приписів щодо громадян, які засмічують вулиці або зарахащують їх будівельними матеріалами. Більшість кобелячан відреагували на зауваження інспекторів адекватно, тому штрафувати нікого не довелося. Між тим, розмір штрафів за порушення благоустрою після змін у законодавстві став досить серйозним — від 340 до 1360 гривень.
Обговоривши проблеми сміття, депутати закінчили свою роботи.