Вхід | Реєстрація

Пилку в руки — і на дерево

За останні роки жителі Кобеляцького району, як і всі українці, почали звикати до такого стихійного явища, як буревії. Спека, котра незмінно встановлюється влітку ось уже 5–6 років поспіль, призводить до того, що їй на зміну замість тихих і теплих дощів приходять  бурі, котрі супроводжуються зливами і градом. У результаті падіння дерев пошкодження будинків та лінії електромереж стає звичним явищем і примушує задуматися над проблемою, яка ще вчора більшості громадян здавалася далекою і сторонньою. Це  проблема зелених насаджень, точніше, потенційної небезпеки, яку вони несуть як для людей, так і для інфраструктури міст і сіл.
Ні для кого не секрет, що українські міста і села є надзвичайно озелененими. Про це говорять навіть іноземці, котрі вряди-годи заїжджають у провінцію. І додають: «Ми собі подібної розкоші дозволити не можемо». Для них тисячі і десятки тисяч дерев та кущів у містах дійсно є розкішшю. Адже за насадженнями обов’язково потрібно доглядати: лікувати від хвороб, обрізати, прибирати опале листя. А посадити дерево без дозволу влади вважається ледве не злочином. В Україні ж — все зелено, хаотично і безгосподарно.
Більшість громадян згадують про зелені насадження тоді, коли бачать, як їх спилюють або обрізають. Тоді вчиняється ґвалт. Ні, пікетів ніхто не виставляє і грудьми на захист дерев не стають. А ось скарги пишуть регулярно. Про це може розповісти будь-який посадовець. У тому числі й кобеляцький.
Сергій Зінченко, начальник районної філії «Полтаваобленерго», став ледве не першим посадовцем, який зважився публічно заявити про шкоду та загрозу, яку несуть хаотичні зелені насадження. Адже його підлеглим ледве не щодня доводиться займатися обрізуванням та спилюванням дерев, гілки яких просто перетирають дроти на лініях електромереж. А під час стихійних лих, які нині почастішали, падаючі дерева постійно пошкоджують лінії електромереж. «Смак» життя без електроенергії недавно відчули жителі Біликів, Солошиного, Куст-Кущів. Мешканцям невеличкого села Прогрес взагалі довелося три доби жити без зручностей цивілізації. І знову ж через те, що електромережі були пошкоджені поваленими деревами.
Сергій Зінченко заявив, що до сьогоднішнього дня більшість громадян, в тому числі і керівників органів місцевого самоврядування, помилково вважають, що догляд за зеленими насадженнями є прерогативою «Полтаваобленерго». Між тим, обрізання гілок та спилювання дерев зовсім не є обов’язком енергетиків. Раніше, багато років тому, вартість цієї послуги закладалась у тариф на електроенергію. Зараз же ті роботи, які виконують енергетики, є обов’язком виконкомів сільських рад і самих громадян. Про це чорним по білому написано у Правилах утримання зелених насаджень в населених пунктах України.
На думку Сергія Зінченко, найприкріше в ситуації, що склалася, є те, що голови сільрад продовжують вперто ігнорувати вимоги законодавства та елементарного здорового глузду. Керівник сказав: «Лише за цей рік ми двічі зверталися до голів виконкомів із проханням навести порядок у ситуації із зеленими насадженнями, просили скласти графік обрізання дерев. Але розуміння з боку керівників громад немає». Більшість голів виконкомів на прохання та вимоги «Полтаваобленерго» просто «відписались». І в графіку виконання робіт у розділі «Виконавець» звично внесли «Полтаваобленерго». Ледве не єдиним приємним винятком, за словами начальника філії «Полтаваобленерго», став бутенківський сільський голова Микола Скрильник.
Результати подібного ігнорування керівниками і громадянами вимог законодавства можуть бути плачевними. Сергій Зінченко підсумував: «Іде зима. Більшість громадян опалюють свої оселі газовими котлами із електродвигунами. І можна лише уявити, які непереливки будуть людям,коли вони залишаться без електроенергії в тріскучий мороз».

Графік проведення робіт, необхідних для підтримання в належному стані охоронних зон повітряних ліній електропередач на території Кобеляцького району

Населений пункт Обсяг робіт (кількість дерев до зрубу, шт.) Термін виконання
смт. Білики 41 Вересень-жовтень
с. Бутенки 15 Вересень
с. Бережнівка 4 Вересень
с. Свердловське 6 Вересень
с. Котовське 4 Вересень
с. Золотарівка 3 Жовтень
с. Мідянівка 1 Жовтень
с. Ганжівка 3 Жовтень
с.Перегонівка 99 Листопад
с.Гарбузівка 48 Серпень
с. Василівка 13 Листопад
с. Гаймарівка 5 Листопад
с .Лесинки 10 Листопад
с.Литвини 14 Листопад
с.Мартинівка 20 Листопад
с.Бринзи 33 Листопад
с.Сінне 12 Листопад
с. Вільховатка 14 Жовтень
с. Деменки 20 Жовтень
с. Кірове 75 Жовтень
с. Сухе 57 Жовтень
с. Орлик 223 Вересень
с.Озера 49 Вересень
с.Прощуради 4 Листопад
с.Морози 17 Листопад
с.Світлогірське 53 Жовтень
с. Кишеньки 17 Жовтень
с. Брачківка 3 Листопад
с. Просяниківска 5 Листопад
с. Шенгури 10 Серпень
с. Коваленківка 7 Серпень


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації