Вхід | Реєстрація

Золото та срібло міняємо на... глину?

Золото та срібло міняємо на... глину?
Останнім часом все більше уваги молодих дівчат привертають не зовсім типові прикраси, де срібло та золото поступаються... глині.
Звісно, глині не зовсім звичайній, а спеціально обробленій, кольоровій. Так звана термоглина (полімерна глина, термопластилін) увійшла на Полтавщину із кмітливими народними майстрами, які почали виробляти, окрім стандартних сувенірних магнітів, ще й жіночі прикраси — сережки, амулети, браслети. Незвична продукція знаходила покупців у Містечку майстрів та численних ярмарках. Згодом глиняні вироби полюбилися полтавцям. Настільки, що стали для «ювелірів» непоганим бізнесом, адже ціна готових виробів рідко опускається нижче 20 гривень.
Шлях до виробу простий — придбати кольорові палички сировини для прикрас можна в багатьох магазинах міста — канцелярських, іграшкових тощо — за ціною 2-2,50 гривень. Термоглина має широку гамму кольорів, до того ж можна отримати потрібний відтінок шляхом змішування основних барв, а отже, пензель і спеціальні фарби вам навряд чи знадобляться. Отримавши глину потрібних кольорів, слід трохи змочити пальці у воді і розпочати політ фантазії. Вироблення магнітиків доступне дилетанту, а от із жіночими прикрасами доведеться попрацювати: і робота складніша, і фурнітури потрібно докупити в магазині (спеціальні застібки для сережок чи кулонів різних систем, приблизно до 3 гривень за штуку), щоб перетворити вашу фантазію на молодіжні аксесуари. Ліпити можна все, що завгодно Але якщо металеві частини можна одразу ставити на місце, то ті, що можуть зіпсуватися від жару, необхідно доклеїти в самому кінці.
Коли зліплено те, що зліплено, промаслюємо папір для запікання звичайною олією (це потрібно, щоб ваш витвір не прилип), кладемо на нього виріб і розміщуємо на пательні. Красу відправляємо до духової шафи, розпеченої до 100-120 градусів, і очікуємо 10-20 хвилин. У будь-якому випадку краще проекспериментуйте з температурою на маленьких обрізках глини, оскільки перепечений виріб втрачає свій колір, а іноді — форму. Після охолодження необхідно ретельно стерти залишки олії.
Готову красу можна носити просто так або пофарбувавши глянцевим лаком, що надасть блиску, грайливої свіжості і закріпить колір. Заради правди відмітимо, що такі глиняні прикраси — не український винахід. Відомі вони і в Європі, і в Росії вже не один рік, хоча хвиля захоплення такими прикрасами накрила Україну лише зараз.

Автор: Олександр ЗГУРСЬКИЙ, www.poltava.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Цікаве
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації