На початку тижня представники місцевих ЗМІ разом з керівниками району В. Беседою та А. Цимбалом побували у Гадяцькій однорічній сільськогосподарській школі.
Розбитою асфальтованою доріжкою підходимо до приміщення школи. Тут нас зустрічає директор навчального закладу Тамара Михайлівна Писаренко. На подвір’ї гамірно – перерва, а студенти тут незвичайні – більшість має за плечима не один ВУЗ, дехто навіть вийшов на пенсію. Найстарший серед них – 70-річний Іван Вікторович Левадний.
Тамара Михайлівна запрошує оглянути навчальний заклад зсередини. Затишні коридори, світлі класи, методичний кабінет, бібліотека, актовий зал, музей. Звичайно, в школі можна помітити ознаки бідності та брак бюджетних коштів, але ж все, що можна зробити силами колективу та учнів, дуже охайне, затишне і чисте. Зовнішній вигляд нічим не нагадує, що колись тут була тюрма із ґратами на вікнах. «Наша школа є одним з провідних навчальних закладів України, в якому готують спеціалістів із бджільництва, - говорить директор. - Її було організовано в 1932 році як районну колгоспну школу для підготовки фахівців масової кваліфікації сільськогосподарського виробництва. Крім пасічників і садоводів, у 2010 році наш заклад отримав ліцензії на нові спеціальності овочівників, лісників, єгерів, вальників лісу, грибоводів, столярів. Зараз ми готуємо кадри для всіх областей України. Навчаються у нас студенти з Полтавської, Сумської, Черкаської областей, є бажаючі навчатися з Криму. Теоретичні заняття проходять на базі школи, лабораторні частково проводимо у філіалі Інституту бджільництва. Ми використовуємо їхні лабораторії».
У планах викладачів та учнів – використовування підвальних приміщень для розведення та вирощування грибів. Користуючись нагодою зустрічі з головами райдержадміністрації та районної ради, Тамара Михайлівна попросила допомоги відремонтувати доріжку на подвір’ї школи, на що керівники погодилися.