Подбай про страховий стаж
Особи, які виявили бажання брати добровільну участь у пенсійному страхуванні, подають заяву органам Пенсійного фонду України за місцем проживання або Пенсійному фонду України:
а) через мережу Інтернет (веб-сайт Пенсійного фонду - www.pfu.gov.ua); б) через Контакт – центр Державного підприємства “Інформаційний центр персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України». Пенсійний фонд після одержання заяви надсилає особі договір про добровільну участь у пенсійному страхуванні та довідкову інформацію про номер телефону й час, протягом якого можна одержати відповіді на питання, пов’язані з добровільною участю у пенсійному страхуванні, а також адресу веб-сайту в мережі Інтернет. Підписаний договір про добровільну участь у двох примірниках надсилається до Пенсійного фонду, який підписує його, та надсилає другий примірник особі за місцем проживання. За бажанням особи, другий примірник договору може зберігатись у Пенсійному фонді. Особи, які виявили бажання брати добровільну участь у пенсійному страхуванні, можуть розпочати сплату страхових внесків без повідомлення Пенсійному фонду про намір укласти договір про добровільну участь. При цьому договір про добровільну участь може бути підписаний у строк не пізніше 1 року з дати здійснення першого платежу.
Як обрахувати та сплатити страхові внески.
Розміри страхових внесків установлюються в договорі і визначаються платниками самостійно, але не менше мінімального та не більше максимального страхового внеску. А саме: враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2009 році мінімальний страховий внесок становить у:
червні – 207,50 грн. (мінімальна заробітна плата помножено на коефіцієнт відрахувань до ПФУ 33,2%);
липні - вересні – 209,16 грн.;
жовтні – листопаді – 215,80 грн.;
грудні – 222,11 грн.
Також особи, мають право визначити для себе розмір страхового внеску, який перевищує мінімальний, але не може бути більший розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників (сьогодні максимальна величина становить 10035 грн., щомісячна сума самостійно встановленого внеску не може перевищувати 3331,62 грн.)
Особи беруть добровільну участь у пенсійному страхуванні протягом терміну, визначеного в договорі про добровільну участь, але не менше одного року.
Сплата страхових внесків здійснюється шляхом перерахування коштів на окремі рахунки Пенсійного фонду.
При цьому облік сплачених в іноземній валюті страхових внесків та внесення відомостей до системи персоніфікованого обліку здійснюються у гривнях за курсом Національного банку України на момент продажу коштів в іноземній валюті.
За умови сплати страхових внесків відповідно до цього Порядку період добровільної участі у пенсійному страхуванні зараховується до страхового стажу.
Особам, які беруть добровільну участь у пенсійному страхуванні, пенсії призначаються відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Додаткову інформація про добровільну участь у пенсійному страхуванні можна отримати у спеціальному розділі на веб-сайті Пенсійного фонду www.pfu.gov.ua.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном