Вхід | Реєстрація

0,2 проміле алкоголю в крові — і за кермо не сідай

З листопада 2009 року вступила в дію Інструкція про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджену спільним наказом МВС та МОЗ України від 09.09.2009 №400/666, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за №931/16947 від 06.10.2009.
Ця Інструкція визначає процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення ознак стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та оформлення результатів такого огляду.
Огляду на стан сп’яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких в уповноваженої особи Державтоінспекції МВС є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп’яніння згідно з ознаками такого стану:
а) запах алкоголю з порожнини рота;
б) порушення координації рухів;
в) порушення мови;
г) виражене тремтіння пальців рук;
ґ) різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;
д) поведінка, що не відповідає обстановці.
Ознаками наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є:
а) наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп’яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота);
б) звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло;
в) сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови;
г) почервоніння обличчя або неприродна блідість.
Огляд проводиться:
— уповноваженою особою Державтоінспекції МВС, які мають спеціальні звання та пройшли відповідну підготовку, на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом;
— лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного уповноваженою особою Державтоінспекції МВС, огляд на стан сп’яніння проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на проведення такого огляду відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У разі дорожньо-транспортної пригоди унаслідок якої є особи, що загинули або травмовані, проведення огляду на стан сп’яніння учасників цієї пригоди є обов’язковим у вищезазначених закладах охорони здоров’я.
Установлення стану алкогольного сп’яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції уповноваженими особами Державтоінспекції МВС з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту у видихуваному повітрі мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові. Оформлення матеріалів огляду на стан сп’яніння водія транспортного засобу здійснюється згідно з чинним законодавством.
Вміст алкоголю в крові прийнято визначати в проміле. Як зазначено в інструкції, наявність певного відсотку алкоголю в крові водія не обов’язково є правопорушенням, але ця величина не повинна перевищувані 0,2 проміле на 1 літр рідини, що знаходиться в організмі людини.
Пити за кермом ніхто нікому не дозволяв. Що ж до змін у законодавстві, то їх зроблено з урахуванням усіх зауважень відповідно до реалій сучасного сьогодення, адже дозу в 0,2 проміле можуть забезпечити як деякі вжиті водієм медикаментозні засоби, так і, наприклад, звичний кефір. Етиловий спирт утворюється в організмі кожної людини, навіть у того, хто від народження не брав у рот алкогольних напоїв, вміст алкоголю в крові може досягти 0,1–0,2 проміле — це, так званий, ендогенний етанол.
Ще варто зважати на те, що проміле залежить від того, скільки часу пройшло від моменту вживання алкоголю, від віку та ваги людини. Максимальна концентрація проміле спостерігається приблизно через годину після вживання спиртного. А виводиться воно з організму дуже повільно. Приміром людина випила на святкуванні дня народження, і вміст алкоголю в крові у неї досяг 2 проміле. Експериментальним шляхом встановлено: до обіду наступного дня в крові все ще буде понаднормовий рівень алкоголю: 24:00 — 2,0 проміле; 7:30 — 1,3 проміле; 12:00 — 0,8 проміле; 20:00 — 0,0 проміле.
І на завершення нагадуємо, що алкоголь — річ підступна: цього не можна забувати жодному водію, який сідає за кермо. Адже багато хто вважає, що випивши кілька грамів під добру закуску, годин через три можна вирушати в дорогу. Така самовпевненість не лише суперечить ПДР, а й повністю нівелює культуру водіння.
Заступник командира Кобеляцької роти ДПС, старший лейтенант міліції

Автор: Олег Титар


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина |
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації