Тут є, на що подивитися: у виставковій залі Полтавської галереї мистецтв представлено понад 160 полотен, гобеленів, керамічних виробів.
«Могло б бути і більше, — переконаний голова організації полтавських художників Юрій Самойленко, — але зала, хоч і є найбільшою в Україні, не в змозі вмістити усе, варте уваги». Адже нині полтавське об’єднання, яке у 1970-му починалося з 17 митців, нараховує 77 членів.
«В одному флаконі» — роботи усіх полтавських метрів: вишукані акварелі М. Рожнятовської, ліричні пейзажі В. Бернацького, фантазійні гобелени молодої мисткині О. Пілюгіної, композиційно складні, державостверджуючі роботи Ю. Самойленка та В. Бенфіалова, виконані в притаманному лише їм авторському стилі натюрморти В. Старікова та В. Трохимця-Милютіна. Усі пори року, усі принади полтавських краєвидів, уся нестримна й багата уява митців — на полотнах Є.Пілюгіна, А. Коркішка, І.Величка, Л. Лукаш та багатьох інших. Так що кожен з відвідувачів виставки знайде тут те, що йому до душі.
А в сусідній, малій залі, так званому прес-центрі — виставка молодих. Більше 40 робіт представили члени молодіжного об’єднання «Друга неділя жовтня», яким опікується Полтавська організація НСХУ. Утім, з огляду на рівень майстерності, назвати початківцями цих художників язик не повертається. «Наше майбутнє,» — так говорить про молодих митців директор Полтавського художнього музею Ольга Курчакова. Так що, схоже, лави Спілки художників скоро поповняться новими іменами: Денис Городнічий та Ігор Городніченко, Марія Панченко та Віра Варвянська, та багатьма іншими.
З нагоди ювілею полтавським художникам — відзнаки і грамоти від міської влади. Та найцінніший подарунок — 7 майстерень у будинку по вул. Жовтнева, 3, які митцям здаватимуть в оренду. Юрій Самойленко запевнив: розподіл буде справедливим. Щоправда, як саме ділитимуть цей «апельсин» на майже 80-тьох членів ПОО НСХУ, не враховуючи об’єднання молодих, наразі важко уявити.