Кукоба буде «технічним» кандидатом Матковського на виборах 31 жовтня?
У цьому впевнений відомий полтавський соціолог Микола Лебедик, який спеціалізується на передвиборних кампаніях.
За його словами, відсутність у потужних і рейтингових партіях власних кандидатів свідчить про відсутність кадрового резерву.
«Є таке поняття як резерв кадрів. Якби у нас партії займалися створенням структури резервів кадрів, то у нас би багато цих кандидатів не було. Йшли й змагалися б лише підготовлені. Тому відповідь проста — немає підготовленого резерву кадрів. Партії у власних лавах не можуть побачити кандидатів, що реально зможуть перемогти, інші — не потягнуть», — повідомив Микола Лебедик і розповів про феномен «третьої сили».
«Політичні партії висувають своїх кандидатів у мери і при цьому розуміють, що не виграють, для того, щоб популяризувати партію. Інший варіант, це „золота“ карта чи акція, коли партія може набрати певний відсоток і голоси одного-двох депутатів у міській раді чи облраді можуть бути вирішальними під час створення більшості. Тут різні політичні розрахунки. Це не політичні проекти, а економічні. Якби це були політичні проекти, то вони відразу, ще до виборів, зібралися і домовились про створення коаліції і пішли б на вибори коаліцією. А у нас роблять навпаки, коли прорвалися до влади, тоді створюють коаліцію. Тому є 3 варіанти — популяризація партії, розіграш „золотої“ карти та школа їхнього партійного росту, адже потрібно увесь час бути у русі. Партії шукають, розширюють свій електорат. Це школа становлення партій. Але, серед усіх варіантів — переважає економічний інтерес», — переконаний Микола Лебедик.
І як приклад, навів кандидатуру від УНП Валерія Асадчева, який йде на вибори не задля мерського крісла, а щоб пропагувати свою партію та її ідеї.
«Коли висуваються люди, які є носіями певних поглядів та ідей (праві, націоналістичного характеру, ліві, „регіони“, БЮТ), вони переслідують дві мети — перша, не стати мером чи депутатом, а пропагувати свою партію... Наприклад, Асадчев, який заявив, що йде в мери та очолить список кандидатів до облради, він пропагує партію. Ну ніяких шансів у Асадчева немає. І він це прекрасно розуміє. Він пропагує УНП, в програмі якої, на їхню думку, є багато цінних речей... Асадчев по суті йде, щоб підтримати програму та імідж партії... І якщо партія набере прохідні 3%, то до обласної ради пройде депутат Ачадчев. І це буде для партії хороший резерв кадрів у Полтавській області...Його мета не стати мером чи депутатом, а підтримати імідж партії та тих ідей, носіями яких вони є», — заявив полтавський соціолог.
І повідомив, що за результатами соцопитувань, які регулярно проводяться у Полтаві, серед претендентів на крісло міського голови лідирує із величезним відривом Олександр Мамай.
«Згідно з результатами соцдосліджень, які проводились, і до речі, замовник — не Мамай, я не можу озвучити їхні результати, але скажу одне, що Мамай у 10 разів випереджає Матковського. І до речі, партія „Совість України“ також має своє місце, і хоч її, можливо, і не сприймають всерйоз, але виборці можуть проголосувати. Кожен четвертий знає цю партію в Полтаві. Але як проголосують? То вже буде воля виборця, але там не все так просто, як дехто думає... Коли проводиться опитування, ми питаємо хто може бути гідною кандидатурою, ми ж прізвищ ніколи не називаємо, а лише слухаємо людей. Серед опитаних полтавців лідерами є Мамай, Матковський, Кукоба, а решта — непрохідні», — вважає Микола Лебедик.
Відомий полтавський соціолог підтвердив інформацію, яку наразі жваво обговорюють у політичному бомонді міста, що Анатолій Кукоба може бути технічним кандидатом чинного мера.
«Я думаю, що Анатолій Кукоба — це технічний кандидат Матковського. І якщо він знову висуне свою кандидатуру в мери, то ще „допоможе“ Матковському програти, так само як колись „допоміг“ програти Животенку... Я не знаю на що розраховують у виборчих штабах, але Кукоба може виконувати технічні функції. Тобто, вони розраховують на те, що електорат Кукоби може піти і підтримати Матковського. Все залежить від того, яке буде прийнято рішення у виборчих штабах. Якщо таке рішення буде прийнято, то Кукоба піде на вибори і набере свої 7% і відірве голоси від Мамая», — припустив Микола Лебедик.
І запевнив, що 31 жовтня полтавці не проігнорують вибори, а прийдуть й проголосують.
«Результати наших опитувань показали, що реально прийде 61% виборців. І це багато. Люди у нас політично заангажовані. Сегмент виборців політичних партій дуже жорсткий, і вони вірять у партії, але більше вони сподіваються на те, що життя покращиться. Тому ігнорування виборів, як на Заході, у нас не буде поки ще активність різко не падає», — впевнений соціолог. , ІА «Новини України»
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном