— Постійні клієнти «секондів» проти закриття, наш товар якісний і дешевий, особливо вигідно купувати дитячі речі, – розповідає завідувач мережі «Економ-клас» Алла Радченко. – Як бачите, покупці проти закриття. Збір підписів – це всеукраїнська акція, яку проводить Асоціація «секондів», щоб потім продемонструвати у Києві, як багато людей в Україні потребують нашого товару.
Як відомо, проти «секондів» повстали чиновники. За статистикою, 80% «секонд-хенду» ввозять як гуманітарну допомогу, яка позбавлена митного збору і повинна поширюватись безкоштовно. Алла Радченко прокоментувала, що продавці «секонд-хендів» сплачують до казни, але детально пояснити схему завезення товару відмовилася, посилаючись на конфіденційність інформації.
Підслухана розмова
Між тим, городяни по-різному сприймають ажіотаж навколо «секондів». У цих магазинах чути різні думки:
— Якщо закриють, я лише радітиму. «Секонди» для мене стали поганою звичкою, вже давно час її позбавитися.
— Продавцям «секондів» образливо, що все дорожчає, от вони й вирішили роздмухати ажіотаж навколо свого товару. Ви подивіться, народ уже й барахлом запасається наперед!
— Товар «секондів» і зараз не такий уже й дешевий, проте більшість речей якісна, з натуральних тканин, не те, що китайські «скляні» сорочки.
— У західних регіонах України ціна на кілограм удвічі менша, ніж у нас. Вони ближче до кордону, а в нас уже дешево не скупишся. Цього року я їздила в Чернівецьку область, сама бачила.
— А мене ціни цілком влаштовують, все-таки це економія, та й нерідко трапляються нові речі. Зараз у моєму гардеробі майже все з «секонду», лише взуття нове купую і нижню білизну.