Вхід | Реєстрація

Жодного комп’ютера, лише книжки!

Бібліотеки залишаються справжнім оплотом друкованої літератури і не користуються комп’ютерами.
Як відомо, комп’ютер та Інтернет наразі становлять серйозну конкуренцію книжкам. У жодній бібліотечній філії комп’ютерами не користуються ні співробітники, ні відвідувачі, і не тому, що вони віддані саме друкованій літературі. Пояснення простіше – банальна нестача коштів. У той час, як у всіх установах документація – в електронному варіанті, у бібліотеках все по-старому.
— Комп’ютери є лише в цент­ральній бібліотеці на вул. Щорса, де розташована дирекція, проте їх недостатньо. З 1993 р. ми розпочали складати електронну базу даних наших фондів, досі ця робота триває. Припускаю, знадобиться ще 3 роки, аби завершити роботу, – розповідає директор Кременчуцької міської центра­лізованої бібліотечної системи для дорослих Світлана Нужна.
Коли ЦБС матиме єдину електронну систему, то бібліотекар будь-якої філії зможе за лічені секунди дізнатися, чи є у фондах певна книжка, де вона видана та коли читач її поверне. Це було б зручно для відвідувачів.
Наразі комп’ютери є лише у кількох співробітників дирекції, які в першу чергу працюють над систематизацією фондів.

Молодь теж любить читати
— Коли перегортаю сторінки книжок, ніби потрапляю в інший світ. Звісно, мої ровесники не уявляють свого життя без Інтернету, фільмів, чатів, комп’ютерних ігор. Але сучасні технології ніколи не витіснять старих добрих книжок, і бібліотеки ніколи не залишаться без відвідувачів, – Анна Комар, студентка льотного коледжу.
— Я давно відвідую бібліотеку по вул. Леніна. Взагалі, я обожнюю читати. Остання книжка, яку я взяла у бібліотеці, це «Vita Nostra» Дяченків. Чудовий роман, який не лише ставить серйозні нестандартні запитання, а й швидко читається, – Анна Ілюшичкіна, студентка КНУ ім. М. Остроградського.

Читальні зали конкуруватимуть з Інтернет-клубами
Зайти у світову мережу в читальні можна безкоштовно.
— У читальному залі бібліотеки по вул. Щорса кожен відвідувач має право півгодини працювати в Інтернеті безкоштовно, – розповідає директор Кременчуцької міської централізованої бібліотечної системи для дорослих Світлана Нужна. – Плануємо створити Інтернет-читальні й у філіях нашої бібліотеки. Ми вже провели Інтернет на кілька об’єктів, але не маємо комп’ютерів. На жаль, бюджет у нас мінімальний, а спонсори поки що не проявляють великої активності у цьому питанні.

До кого книжка прийде в гості?
Співробітники бібліотеки ім. М. Горького організували акцію «Ми живемо поруч». Працівники абонемента обслуговують ветеранів вдома, вони приносять книжки, періо­дичні видання. «У нас багато постійних клієн­тів, нерідко це люди похилого віку, які через стан здоров’я не можуть часто ходити до бібліотеки. Зараз у нас 10 читачів, яких ми відвідуємо у рамках акції»,  – розповідають співробітники ЦМБ ім. М. Горького.

Автор: Лариса ГОРИСЛАВЕЦЬ, www.panorama.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Культура та освіта
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації