Жодного комп’ютера, лише книжки!
Як відомо, комп’ютер та Інтернет наразі становлять серйозну конкуренцію книжкам. У жодній бібліотечній філії комп’ютерами не користуються ні співробітники, ні відвідувачі, і не тому, що вони віддані саме друкованій літературі. Пояснення простіше – банальна нестача коштів. У той час, як у всіх установах документація – в електронному варіанті, у бібліотеках все по-старому.
— Комп’ютери є лише в центральній бібліотеці на вул. Щорса, де розташована дирекція, проте їх недостатньо. З 1993 р. ми розпочали складати електронну базу даних наших фондів, досі ця робота триває. Припускаю, знадобиться ще 3 роки, аби завершити роботу, – розповідає директор Кременчуцької міської централізованої бібліотечної системи для дорослих Світлана Нужна.
Коли ЦБС матиме єдину електронну систему, то бібліотекар будь-якої філії зможе за лічені секунди дізнатися, чи є у фондах певна книжка, де вона видана та коли читач її поверне. Це було б зручно для відвідувачів.
Наразі комп’ютери є лише у кількох співробітників дирекції, які в першу чергу працюють над систематизацією фондів.
Молодь теж любить читати
— Коли перегортаю сторінки книжок, ніби потрапляю в інший світ. Звісно, мої ровесники не уявляють свого життя без Інтернету, фільмів, чатів, комп’ютерних ігор. Але сучасні технології ніколи не витіснять старих добрих книжок, і бібліотеки ніколи не залишаться без відвідувачів, – Анна Комар, студентка льотного коледжу.
— Я давно відвідую бібліотеку по вул. Леніна. Взагалі, я обожнюю читати. Остання книжка, яку я взяла у бібліотеці, це «Vita Nostra» Дяченків. Чудовий роман, який не лише ставить серйозні нестандартні запитання, а й швидко читається, – Анна Ілюшичкіна, студентка КНУ ім. М. Остроградського.
Читальні зали конкуруватимуть з Інтернет-клубами
Зайти у світову мережу в читальні можна безкоштовно.
— У читальному залі бібліотеки по вул. Щорса кожен відвідувач має право півгодини працювати в Інтернеті безкоштовно, – розповідає директор Кременчуцької міської централізованої бібліотечної системи для дорослих Світлана Нужна. – Плануємо створити Інтернет-читальні й у філіях нашої бібліотеки. Ми вже провели Інтернет на кілька об’єктів, але не маємо комп’ютерів. На жаль, бюджет у нас мінімальний, а спонсори поки що не проявляють великої активності у цьому питанні.
До кого книжка прийде в гості?
Співробітники бібліотеки ім. М. Горького організували акцію «Ми живемо поруч». Працівники абонемента обслуговують ветеранів вдома, вони приносять книжки, періодичні видання. «У нас багато постійних клієнтів, нерідко це люди похилого віку, які через стан здоров’я не можуть часто ходити до бібліотеки. Зараз у нас 10 читачів, яких ми відвідуємо у рамках акції», – розповідають співробітники ЦМБ ім. М. Горького.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном