Вхід | Реєстрація

День з міським головою

День з міським головою
Невдовзі кожен повнолітній житель Кобеляк матиме можливість проголосувати за того чи іншого кандидата, який балотуватиметься на посаду голови міської ради. Журналіст прослідкувала за робочим днем Олександра Ісипа, аби дізнатися: що повинна вміти людина, щоб керувати містом?
Ніхто краще не знає обов’язки мера, ніж той, хто кілька разів був обраний людьми на цю посаду. Щоб ця публікація не була схожа на виборчу агітацію «за Ісипа», ми не повідомляли Олександру Михайловичу, у який конкретно день завітаємо до нього. Таким чином автор сподівалася уникнути показових моментів та спеціально запланованих заходів. Тож відтворюю хронологію подій 15 вересня.
8:15 год. Міський голова Олександр Ісип вже у своєму кабінеті. Запитую, з чого почався його робочий день. Він розповідає, що о восьмій пройшла апаратна нарада. Потім на прийом приходила представниця батьківського комітету дитсадка «Золотий півник» з проханням від батьків оновити меблі в дитсадку. Прохаю дозволу сісти у кутку кабінету і спостерігати за тим, що робить міський голова. Ісип погоджується і надалі коментує свої дії, щоб читачам «ЕХО» було зрозуміло, що він робить і навіщо.
8:30 год. У мера на столі купа документації, яку він читає, підписує або відхиляє. Висновки про позбавлення батьківських прав, акти комісій про межі земельних ділянок, свідоцтва про право власності на майно, розпорядження, заяви…
Тим часом не стихає телефон. Одна з відомих страхових компаній узгоджує питання про можливість створення алеї дерев у міському парку. Потім дев’яносторічний дідусь прохає спиляти дерево, яке затуляє його вікно. Голова рекомендує, щоб родичі чоловіка принесли до міської ради письмову заяву і його абрикосу спиляють.
8:45 год. Олександр Ісип телефонує директору міської сервісної служби Володимиру Слісаренку та перевіряє виконання завдань, які поставлені вчора. Узгоджує роботу підприємства на сьогодні: бетонування фундаменту під пам’ятник Миколі Касьяну.
Після розмови Ісип знову підписує розпорядження, реагує на різні звернення, переглядає рішення сесій міської ради, після чого ставить на них підпис та печатку.
9:00 год. Доки міський голова розмовляв з директором кобеляцького «Водоканалу», йому на підпис принесли нову купу паперів. Ще дев’ять папок принесла технік, яка займається документацією про приватизацію земель, для підпису актів визначення меж земельних ділянок. За словами Олександра Ісипа, близько шістдесяти відсотків часу він проводить за паперовою роботою.
9:30 год. На прийом завітав житель вулиці Шевченка, що хотів провести каналізацію у своєму будинку. Він прохав підписати ордер на виконання робіт. Голова попередив чоловіка, щоб той не пошкодив асфальт тротуару та дороги під час робіт. Інакше доведеться оплачувати роботи по відновленню.
10:00 год. Біля районного відділу міліції розпочалися роботи по бетонуванню фундаменту під пам’ятник Касьяну. Ісип слідкував, щоб працівники сервісної служби виконали все якнайкраще. Далі він відвідав цвинтар, де члени родини Касьяна розпочали роботи по встановленню пам’ятника на могилі Миколи Андрійовича.
11:00 год. На прийомі в Ісипа побували ще кілька відвідувачів. Декому було відмовлено в їх проханнях, оскільки вони, за словами посадовця, суперечили законодавству. Одна жінка навіть заплакала. Напевно, міський голова повинен мати сталеві нерви, щоб спілкуватися з людьми, які мають реальні проблеми, але вирішити їх не завжди є можливість.
Для звіту перед міським головою завітали інспектори з благоустрою, які борються з паліями сміття, контролюють чистоту біля дворів кобелячан. Вони розповіли про проблеми, з якими доводиться зустрічатися під час роботи. Люди часто не сприймають бесіди інспекторів серйозно, не виконують приписів. Але міра покарання все ж існує. За злісне ухиляння від своїх обов’язків жителям Кобеляк доведеться сплатити чималий штраф.
12:00–13:00 год. Обід.
13:15 год. Олександру Ісипу зателефонували жителі мікрорайону Валявський садок і повідомили, що палає велика стара верба. Міський голова зателефонував пожежникам. Чому люди телефонують міському голові, а не пожежникам, для автора залишилось таємницею.
Періодично до кабінету з різними питаннями заходили завідуюча фінансовим відділом Надія Назарова та завідуюча земельним відділом Софія Скрильник.
Міський голова дозволив поглянути, що знаходиться в його сейфі. Там лежали пусті бланки грамот, диски, документи та пакунок маркерів.
14:00 год. Комісія у складі заступника міського голови Олександра Письмака, завідуючої земельним відділом та міського голови вирушила на автомобілі по місту. Спочатку члени комісії виїхали на місця, де були нещодавно проведенні роботи з реконструкції доріг. Потім відвідали жителів міста, від яких надійшли заяви.
У багатоквартирних будинках міста існує одвічна проблема: поділ землі під гаражі між мешканцями. Одна з заяв була з цього приводу. Дві мешканки наполягали поділити землю між ними. Проте третя голосно заявила: «Тут буде дитячий майданчик і ніяких гаражів». Як пояснили автору члени комісії, у випадку, коли хоч один мешканець не згоден, землю не дадуть нікому. Звичайно, можна звернутися до суду, проте треба платити кошти і не факт, що землю присудять заявнику. Тож до правосуддя звертаються рідко.
Інша заявниця прохала «розібратися з сусідськими свиньми». Пенсіонерці дошкуляв, за її словами, неприємний запах домашніх тварин. За вказаною в заяві адресою членів комісії біля хвіртки зустрів господар. Він привітно посміхнувся і пообіцяв  перевести свиней у інший хлів.
Приїхавши за наступною адресою, члени комісії побачили працівника, що докопував довгу траншею для паркану навколо садиби. Поряд стояв господар житла. Сусід, що проживає навпроти, поскаржився, нібито паркан хочуть поставити криво відносно дороги і це пошкодить загальний естетичний вигляд вулиці. Працівник виліз з викопаної траншеї і голосно запитав: «Ну що, назад закопувати?». Члени комісії переміряли територію садиби, і помітивши неточності в проектній документації, попрохали зачекати зі встановленням паркану.
Відвідавши ще кількох авторів заяв, члени комісії повернулися до міської ради.
15:00 год. До кабінету голови зайшов Володимир Слісаренко. Говорили про сміття, гілля та освітлення.
Коли в міського голови з’явилася вільна хвилинка, він розповів автору, що друкує відповіді на деякі листи на комп’ютері та пише звіт про роботу, з яким читачі знайомляться щороку. Також багато робочого часу проводить у відрядженнях: на зібраннях, семінарах, конференціях, нарадах тощо.
Потім з Ісипом консультувався інспектор Артур Волошко. Йому потрібна була інформація про протирадіаційні укриття. Розмова тривала близько 40 хвилин. Голова запропонував створити комісію і перевірити стан  протирадіаційних укриттів.
16:30 год. Міський голова та завідуюча фінансовим відділом говорили про можливість перегляду бюджету та спрямування коштів на необхідні невраховані напрямки. Однак, за підрахунками Надії Назарової, перевиконання бюджету за дев’ять місяців не досягає 105 відскоків, а отже додаткових коштів до нового року, більш за все, розподілено не буде. Працівники міської ради продовжили обговорювати низку фінансових питань.
Після проведення дня з міським головою хочеться зробити деякі висновки. Якщо ви знаєтеся на земельних та фінансових питаннях, не боїтеся нести відповідальність, знаєте закони,  добре знаходите спільну мову з людьми, — сміливо балотуйтеся в мери. Коли ж щось з перерахованого  для вас незнайоме — не біда. Головне — бажання вчитись.

Автор: Любов ОНИЩЕНКО, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Цікаве
1. Похилий вік / 26 вересня 2010, 21:22
Запитання до автора.А ми(читачі) зможемо через "Єхо" довідатись щось про інших кандидатів на посаду міського голови???Хотілось би і про них знати - не тільки їх прізвища.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації