Вхід | Реєстрація

Олександр Козуб: Із новим Податковим Кодексом на малому бізнесові можна поставити хрест

В Раді підприємців при Кабінеті Міністрів України не залишилось полтавців та представників малого бізнесу.
Представники Ради підприємців Полтави провели вчора прес-конференцію, яку присвятили обговоренню проекту Податкового Кодексу України.
Член Ради Василь Василик розповів, що до приходу в Київ нової влади підприємцям Полтави вдавалося знаходити компроміси між місцевою владою та фіскальними органами щодо розміру податків та інших відрахувань до бюджету. Зараз же малий та середній бізнес Полтави, який налічує близько 30 тисяч СПД, стурбований проектом Податкового Кодексу, який має виразну фіскальну спрямованість. «Ми на прикладах статистики доводили математичну закономірність: чим вищий податок, тим менші відрахування до бюджету. І з нами погоджувалися», — сказав Василь Василик.
У свою чергу член Ради підприємців та секретар Полтавської міськради Олександр Козуб повідомив, що підвищення податку на 40-50 гривень зменшує надходження до бюджету на 10-12%.
— Міська влада завжди хоче отримати більше прибутків на реалізацію соціальних програм, але потрібно утримувати баланс між тим, що хочеться, і тим, що є в реальності. Наприклад, у 2009 році ми відмовилися від грального бізнесу. Так, я погоджуюся, що він шкідливий, але бюджет міста втратив 20-25 млн. гривень надходжень. Тоді як на галузь спорту держава виділяє лише 2,8 млн. грн., — повідомив пресі Олександр Козуб.
Член Ради підприємців Ігор Балицький зупинився на конкретних наслідках від прийняття Кодексу у такому вигляді, у якому він є зараз. За його словами, якщо зараз верхня межа податку по спрощеній системі для Полтави становить 200 гривень, то із прийняттям Кодексу вона вже становитиме 600 грн. Окрім цього запроваджується складний облік бухгалтерських документів та касові апарати, які несуть із собою штрафи. Таким чином це призведе до згортання бізнесу і великих черг у центрах зайнятості. 
— Свого часу, коли держава не могла утримувати працівників, вони пішли на ринки і врятувалися. Більшість із них вже втратили свою попередню кваліфікацію. Після закриття бізнесу, куди вони підуть? — запитав Балицький.
На жаль, цього року було змінено склад Ради підприємців при Кабінеті Міністрів, внаслідок чого відтепер Полтава не має в цьому органі своїх представників, а також тих, хто веде малий чи середній бізнес. Сьогодні там представники великого капіталу та громадських організацій, які їх обслуговують. 
Олександр Козуб, підсумовуючи прес-конференцію, повідомив, що на розгляд сесії Полтавської міськради буде винесено звернення до Президента із закликом не допустити прийняття нового Податкового Кодексу, який по суті знищує малий бізнес як такий.

Автор: Ян ПРУГЛО, www.poltava.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
4 жовтня 2010, 10:12 | Полтавщина | Політика
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації