Вхід | Реєстрація

Боротьба за благоустрій

Боротьба за благоустрій
Уже близько двох місяців по вулицях Кобеляк ходять два інспектори з благоустрою від міськради, які намагаються навести порядок у місті. Через безлад на прибудинкових територіях їм доводиться стукати майже в кожні другі двері. Щоб побачити реакцію кобелячан, до них приєдналася і журналіст.

«Був у мене грамотний дядько»
Цього дня інспектори Наталія Ткаченко та Юлія Литвин працювали у мікрорайоні Броварки. Неподалік місця, де ми зустрілися, біля дороги лежала купа гранвідсіву, тож вони одразу перейшли до справи. Покликали з садиби господаря і почали пояснювати, що складувати будівельні матеріали на узбіччі доріг та газонах заборонено згідно Закону України «Про благоустрій населених пунктів»…
— Оце в мене тут гранвідсів у одного? — обурюється чоловік. — У мене вже був такий один грамотний дядько, приходив. Років п’ять назад, я його послав подалі. Як в центрі города навалять, так то нічого.
Інспектори починають заповнювати припис. Запитують ім’я чоловіка і номер будинку. Він відмовляється називати. Наталія і Юлія попереджають про наслідки. Не діє. Вони з допомогою карти міста визначають адресу чоловіка. Зазначають, що ця особа правопорушник, вносять його до відповідного списку, який потім подадуть до міської ради. Далі разом із дільничним інспектором міліції приїдуть знову і накладуть штраф у сумі від 340 до 1360 гривень.
Таке поводження господарів, за словами працівників міськради, вони бачать не вперше. Мешканці звикли, що будматеріали у них під дворами лежать роками. І раптом їм говорять, що їх потрібно прибрати.

«Ну й шо?»
Не пройшовши і двадцяти метрів, інспектори побачили біля іншої оселі складену цеглу, накриту шифером. На вигляд здавалося, що вона в такому стані пролежала років десять. Біля двору стояла бабуся. Далі їх діалог:
— Ми інспектори з благоустрою від міської ради.
— І шо?
— На вашій прибудинковій території знаходиться цегла.
— Ну й шо?
Жінки знову пояснюють, що на прибудинковій території не можна розміщувати будматеріали. Їх потрібно прибрати, а зараз — розписатися під приписом. Бабуся щиро здивувалася. А потім покликала чоловіка, якому інспектори знову все пояснили. Господар розповів, що цегла не його, а знайомого, який попрохав її розмістити біля двору тимчасово. Контакти знайомого надати відмовився, обіцяв йому переказати. Однак уникнути припису господарю не вдалося. Він підписався під зобов’язанням протягом двох місяців усунути будматеріали, примовляючи: «Ой, якби ж воно усе отак робилося! Як отам у Верховній Раді — обіцяють нам золоті гори і ні хрена ж не роблять!»
— А за порядком дивляться! — погодилась дружина. — Дивляться тільки біля двору у кого-небудь.
— Та дівчата ж не винні, — зітхнув чоловік й іронічно додав. — Спасибі вам. Приходьте частіше…

Про хворий зуб
На інспекторів, коли вони входять до осель кобелячан, часто кидаються собаки. Коли мешканці їх бачать, іноді гадають, що «перевіряючих» викликали сусіди. У деяких є борги за комунальні послуги. Не відкривають, бо припускають, що прийшли контролери. Працівники міськради пригадують, як одна бабуся почула, що роблять приписи — швидко закрила хвіртку на защіпку і сховалася в хаті.
Автор ходила за інспекторами благоустрою близько двох годин. Зазвичай мешканці були агресивними і непривітними. Лише одиниці відповідали, що приберуть і не конфліктували.
Ідучи додому, я відчувала втому чи то від отриманої людської негативної енергетики, чи то від кількох кілометрів, які довелося пройти. Стало шкода інспекторів, що виконують цю тяжку роботу щодня по вісім годин. Закрадалася думка: якщо кобелячани невдоволені, то, можливо, й не потрібно нічого змінювати? Хай би ще роками лежали ті будматеріали, нехай би виростали гори сміття. Проте пригадалися нарікання дописувачів газети, які в приклад наводили Нові Санжари, де чисті вулиці, чисте селище. Зауважу, що дійсно, саме такими непопулярними способами борються з будматеріалами біля дворів Нових Санжар інспектори по благоустрою не перший рік. Подейкують, що тамтешній селищний голова Андрій Река використовував і більш радикальні методи — власноручно закидав у двір нерадивого жителя викинуте сміття в непотрібному місці. І результат не примусив чекати.
Невже ми не хочемо, щоб наше місто вважалося найчистішим, найгарнішим, найкращим?.. Впевнена, дуже важко змінити наш світогляд і примусити не робити того, за що раніше не карали. Як правило, ми якомога довше відтягуємо похід до стоматолога, щоб вилікувати хворий зуб, хоч і розуміємо, як це необхідно. Але якщо не лікувати, він так і залишиться хворим. А так — трішки поболить, зате потім ми будемо пишатися, що маємо чарівну усмішку.

«І до вас прийдемо!»
Інспектори з благоустрою вже відвідали 35 вулиць, тому багато жителів міста знайомі з ними і прибрали будматеріали біля своїх дворів. Найближчим часом працівників міськради ви зустрінете на вулицях Горького, Котляревського, Яблуневій, Гатищанській, Природній, Набережній, Луговій, Ушакова, Усенка, Ватутіна, Ворошилова та провулках Мічуріна, Піонерському, Рєпіна, Радянському, Діденка, Будівельному, Шевченка, Лесі Українки.
Агресія та категорична відмова співпрацювати призведе до накладання штрафу. До речі, у Законі «Про благоустрій населених пунктів» також ідеться про заборону самовільно висаджувати дерева, кущі тощо. Але це вже наступний етап, до якого планують приступити інспектори, коли закінчать боротьбу з будматеріалами.

Автор: Любов ОНИЩЕНКО, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
1. Сергій / 5 жовтня 2010, 23:20
Житель міста, може ти забалотуєшся на мера Кобеляк? Ти такий розумний і обізнаний... Дивись, порядок навів би у місті.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації