Квітів було більше, ніж ветеранів… (відео)

Квітів було більше, ніж ветеранів…
Традиційна колона із працівників установ і організацій селища вирушила від площі перед адмінбудинком о десятій ранку. Попереду їхала вже добре відома із попередніх свят старовинна вантажівка, у кузові якої стояли одягнуті у форму часів війни юнаки та дівчата. Над головами новосанжарців тріпотіли на вітрові численні жовто-блакитні прапори та поодинокі — червоні. Колона рухалася центром селища. І коли вантажівка проминула супермаркет «Полагросервіс», учасники святкової процесії побачили школярів Новосанжарського НВК, які стояли вздовж дороги із букетами квітів у руках. Школярів було багато, квітів теж. Коли процесія порівнялася із учнями, вони поспішили подарувати квіти тим, хто ішов попереду. А попереду, звичайно, ішли районні керівники. Оскільки найближчим скраю був селищний голова Андрій Река, то школярі, довго не замислюючись, простягали свої букети йому. Мер прийняв кілька з них, а потім почав із посмішкою відбиватися: «Спасибі, дітки! Та не мені потрібно, а ветеранам!». Діти зрозуміли і почали видивлятися ветеранів. А коли завбачили, то кинулися із квітами до них. Спочатку це виглядало дуже зворушливо. До колишнього в’язня концтабору, учасника війни Василя Казмірука підбігла русява дівчинка і простягла йому букет квітів. Він із вдячною посмішкою його прийняв. Потім підбігла наступна дівчинка. І ще одна. А потім хлопчик. І сивий ветеран дуже скоро ледь ішов під вагою цілої купи квітів. На щастя, на виручку йому прийшли більш молодші новосанжарці, які допомогли дідусю нести частину квітів. Подібну ж квіткову «атаку» з боку школярів пережили інші ветерани, які йшли у колоні. Оскільки дітей було кілька десятків, а ветеранів — всього кілька чоловік — то останнім доводилося просто відмовлятися від приємного дарунку. Учні були явно розгубленими — їм доручили вручити квіти ветеранам, а вручати виявилось практично нікому…
— Їх і так мало залишилося, — прокоментував ситуацію Андрій Река. — А на такі свята більшій частині із них здоров’я не дозволяє прийти. Ми вчора збирали їх на кашу, то ветеранів значно більше було. Але ж там треба було сидіти, а тут — іти в колоні. А їм це важко.
Нарешті колона дісталася до пам’ятника Слави, біля якого відбувся урочистий мітинг. Новосанжарців привітали зі святом селищний голова  Андрій Река, голова райдержадміністрації Сергій Шовкопляс та заступник голови районної ради Борис Федоренко. Останній наприкінці виступу вручив відзнаку голові ради ветеранів району Миколі Панченку. Микола Леонтійович подякував і також привітав новосанжарців зі святом. Після завершення виступів усі бажаючі змогли покласти квіти до підніжжя пам’ятника Слави. Квітів було багато…
Після цього учасники свята перейшли через дорогу і направились до парку Перемоги. Там на них очікувала виставка робіт народних умільців. Більшу частину із презентованих експонатів склали роботи учнів Новосанжарського НВК. Уваги і зацікавлення заслуговувала кожна. За півгодини розпочався святковий концерт, який приготували для новосанжарців працівники культури із сусіднього — Царичанського району Дніпропетровщини. Глядачі змогли послухати і сумних, і веселих військових пісень та переглянути виступи гостей із сусідньої області.

Фотогалерея цієї події


Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО з регіону»

1 жовтня 2010, 12:54 | Нові Cанжари | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації