До Нових Санжар приїздили естонські інвестори (відео)

До Нових Санжар приїздили естонські інвестори
Бізнесмени з Естонії цікавились новосанжарськими кіньми та розповідали про перебування в Євросоюзі.
Власне, делегація естонських фермерів приїхала до Новосанжарського району, щоб подивитися на розведення коней у ТОВ «Сокіл», що у Соколовій Балці. Керівник агроформування Володимир Замула мав що продемонструвати іноземним гостям та про що їм розповісти. Але спочатку відбулася зустріч естонців із керівництвом району. За круглим столом у кабінеті голови райдержадміністрації Сергія Шовкопляса зібралися заступник голови районної ради Борис Федоренко, заступник голови РДА Володимир Тараненко та Володимир Замула. Естонську сторону представляли троє фермерів — два вусатих чоловіки та кругловида жіночка.
Один із гостей — Альдо — надзвичайно захоплювався родючим українським ґрунтом, але дивувався високим цінам на паливо та зерно пшениці. У себе на батьківщині естонський фермер має 850 гектарів землі, яку обробляє разом із двома синами та парою найманих працівників. Займається вирощенням пшениці, ріпаку, тримає корів, яких випасає на власній землі.
— Наскільки розвиткові фермерства допоміг вступ до Євросоюзу? — запитує Сергій Шовкопляс.
— Я починав іще до вступу. Тоді було дуже складно, — говорить Альдо. Варто зауважити, що розмова відбувається російською, якою гості володіють майже досконало. — Я починав з «нуля». Тоді не було ніяких дотацій. При Євросоюзі дотація на один гектар може складати 1600 гривень, тоді як орендна плата за цей же гектар (залежно від якості землі) — 400–700 гривень. Тому зараз займатися фермерством дуже вигідно.
У розмову втручається інший естонець, який окрім пишних вусів, має ще й буйну чуприну, щоправда вже вибілену сивиною.
— Ми приїхали, щоб перейняти досвід із розведення коней, — говорить Андрес. — Адже у нас в Естонії зараз взагалі немає ферм для розведення коней.
Сергій Шовкопляс уважно вислуховує гостей і звертається до них із пропозицією.
— Ми раді, що ви зацікавились нашими кіньми, — говорить Сергій Миколайович. — Але ми б хотіли співпраці із вами та залучення інвестицій у інші галузі — наприклад, у відновлення в районі тваринницьких ферм. Я б хотів, щоб ви поспілкувалися із вашими колегами по клубу та передали їм наші побажання. Ми готові до співпраці і завжди відкриті для спілкування.
— Ми обов’язково передамо ваші пропозиції, — пообіцяв Альдо. — Гадаю, вони зацікавлять членів нашого клубу.
Після завершення зустрічі естонські гості разом із Володимиром Замулою вирушили до Соколової Балки, щоб подивитися на рідкісних породистих коней, виведених на новосанжарській землі.

Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО з регіону»

8 жовтня 2010, 14:05 | Нові Cанжари | Фінанси
1. Микола Гузченко / 11 жовтня 2010, 10:38
Нью, точно! Он він однією рукою слину вже спіймав і тягнеться до углублєнія, щоб покласти.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації