«Наше покоління, на щастя, не знає, що таке війна», — каже вокаліст групи Валерій Мельник. «Але останнім часом різні конфлікти і суперечки доходять до точки кипіння і практично до бойових дій. Дуже б хотілося, щоб люди, які доводять до таких критичних точок, більше замислювалися про те, куди це може привести». Але таке пояснення є тільки одним з можливих трактувань ідеї пісні. З іншого боку Транс-Формер хотів сказати, що війна ведеться не тільки навколо нас, але і всередині кожен витримує щоденну якусь битву з самим собою, і про це в пісні теж йдеться.
Напевно через таку багатошаровість сама композиція народжувалася незвично, як для цієї групи, довго. «На відміну від наших попередніх пісень, вона з’являлася дуже довго: якимись окремими фразами, окремими реченнями, якимись картинками з життя… процес написання тривав фактично пів-року. І коли вона остаточно вималювалася як закінчена пісня, назву не довелося довго шукати. Вона вже була сформована, в неї була ідея — ідея війни», — пояснює Валерій. І осінь, на думку музикантів, найліпший час для того, щоб підштовхнути людей до роздумів на цю тему.
14 жовтня у столичному салоні «Музторг» відбудеться презентація кліпу на пісню «Війна». Над створенням цього виднограю працювала команда Творчого Об'єднання «СHUDESA Ent.» на чолі з скандально відомим режисером Пашею Мартиновим. У процесі роботи він використав воєнні щоденники видатного українського режисера Олександра Довженка, які в свій час були заборонені Йосифом Сталіним і до цього часу припадали пилом у схронах УкрКіноХронік. Хочемо зазначити, що багато з цих кадрів будуть вперше представлені широкому загалу! «Я не боюся судових позовів у свій бік, бо впевнений, що роблю корисну справу», — стверджує режисер.