На одну «швидку» в Пирятині стане більше
Ключі від неї урочисто вручив минулої середи головному лікарю ЦРЛ Олександру Гаркавенку голова райдержадміністрації Микола Купріян. При цьому він зазначив, що це – лише перший крок, який робить нинішня влада для покращення медичного обслуговування жителів нашого району.
Цього дня М. Купріян побував на території райлікарні, де провів виїзну робочу нараду. Основна її мета - ознайомитися з тим, як ідуть роботи по реконструкції реанімаційного відділення ЦРЛ. «Кошти, які планувалися на ці роботи, з ряду об’єктивних причин були зняті з районного бюджету по розподілу. Тому райлікарня власними коштами вирішує це питання – робота не зупинилася, вона триває, уже понад 300 тисяч гривень вкладено і є сподівання, що до кінця цього року відділення буде введено в дію, адже по трасі від Борисполя до Лубен реанімаційного відділення немає, а воно вкрай необхідне. Є надія, що у рамках підготовки до «Євро-2012» і державна підтримка в цьому питанні буде», - зазначив у ході наради М. Купріян.
Крім того, голова райдержадміністрації Микола Купріян оглянув котельню, дитяче, неврологічне та пологове відділення, нове реанімаційне обладнання, що було нещодавно отримано з області на загальну суму близько 1 млн. гривень.
Оновлений сучасний вигляд приміщень лікувального корпусу та центральної котельні ЦРЛ, капітально відремонтовані та оснащені за новітніми технологіями дві пологові зали, на стадії завершення – будівництво патологоанатомічного відділення та розпочате – реанімаційного відділення – це далеко неповний перелік того, що зроблено у райлікарні тільки останнім часом. Колектив медпрацівників ЦРЛ на чолі з головним лікарем Олександром Гаркавенком, депутати і влада постійно дбають про те, щоб нові методики і технології лікування, сучасні лікарські засоби та медичне устаткування збагачували арсенал пирятинських лікарів та розширювали можливості в подоланні хвороб, з якими звертаються до «людей у білих халатах» жителі району.
Тож детальніше про здобутки і перспективи розвитку галузі охорони здоров’я на Пирятинщині – у нашій розмові з Олександром ГАРКАВЕНКОМ.
- Олександре Михайловичу, Ви стали лікарем за покликанням чи з якихось інших міркувань?
- Слово «покликання» чомусь найчастіше використовують, коли говорять про дві професії – вчителя і лікаря. Я вибрав другу, хоча сам народився у родині вчителів. Але батьки, та й сестра, рекомендували мені стати лікарем, і я по сьогоднішній день не жалкую, що прислухався до їхньої поради. Говорити про свою кваліфікацію – це некоректно, її хай оцінюють інші. Скажу лише, що у практичній своїй діяльності керуюся таким принципом: «Вирішуй проблему людини так, як хотів би, щоб вирішували твою».
- Чи легко це - бути не просто лікарем, а головним лікарем?
- Зрозуміло, що перш ніж очолити колектив медичних працівників, я встиг попрацювати і просто лікарем – спочатку у 1990 році у Бориспільській ЦРЛ, потім з 1993 року – лікарем-гінекологом Пирятинської ЦРЛ. На посаду ж головного лікаря призначений у 1999 році.
Ті часи для медичної галузі були непростими. Із 22 ФАПів опалювалося лише 3, в аварійному стані перебувала амбулаторія у Великій Кручі (стіну підпирали дерев’яними брусами, щоб не впала), не кращі часи переживала дільнична лікарня у Вечірках, інфекційне відділення райлікарні було у занедбаному стані, не вистачало медикаментів, обладнання – застаріле, автотранспорт – зношений, пальне – у дефіциті. Тож картина тодішньої медицини була невтішна і всьому цьому треба було давати лад, адже хвороби – підступні й підкрадаються до людей в усі часи й наше завдання передусім – надавати хворим належну медичну допомогу.
- Зараз ситуація напевно-що покращилася. У які Вам довелося «стукати двері», щоб підняти галузь охорони здоров’я у районі на значно вищий рівень?
- Так, на сьогодні ситуація значно покращилася. Віднедавна задля підвищення якості медичного обслуговування населення району рішенням сесії районної ради сільські заклади охорони здоров’я передано в оперативне управління центральній районній лікарні. Цей крок мав позитивні наслідки – на кожен сільський медичний заклад централізовано закуплено необхідний перелік медикаментів та обладнання для надання невідкладної допомоги. На сьогодні – на порозі зими – виконуються роботи по утепленню ФАПів по селах, зокрема, проводиться заміна звичайних вікон на пластикові. Регулярно працює виїзна лікарська амбулаторія ЦРЛ з метою покращення медичного обслуговування сільського населення. Розвивається інститут сімейного лікаря – відбулася реорганізація лікарських амбулаторій в амбулаторії загальної практики-сімейної медицини. Дещо оновилася матеріально-технічна база ФАПів, амбулаторій та райлікарні. Проведено реконструкцію лікувального корпусу та котельні, яка тепер відповідає сучасним вимогам. У процесі – завершення будівництва патологоанатомічного відділення та тривають роботи по відкриттю реанімаційного відділення. Нещодавно з області отримали реанімаційне обладнання – 2 дихальні апарати, УЗД (на загальну суму близько 1 млн. гривень). У райлікарні освоєно та проводяться згідно європейських стандартів сучасні оперативні втручання з приводу переломів кісток. Рентабельно функціонує районна лікарняна каса тощо.
Щоб усього цього добитися, неодноразово доводилося піднімати й ініціювати питання - про необхідність придбання того чи іншого обладнання, облаштування відділень, підготовки кадрів та забезпечення молодих спеціалістів житлом - як на рівні району, так і області.
- Але це ще, мабуть, не все, що Ви задумали зробити і над чим ще плануєте попрацювати?
- Безперечно, плани є і невирішені питання теж. Так, є потреба у реконструкції пологового будинку ЦРЛ, враховуючи перспективи прийому пацієнтів із сусідніх Гребінківського та Чорнухинського районів; необхідно закінчити будівництво патологоанатомічного та реанімаційного відділень; зробити капітальний ремонт відділення переливання крові та дитячого; є необхідність оновити окреме обладнання по відділеннях; оновити автопарк (зокрема, спеціалізованих автомобілів потребують Березоворудська та Великокручанська амбулаторії); вдосконалити практику профілактичних медичних оглядів населення, особливо сільського; створити належні соціально-побутові умови для медпрацівників, аби залучити у район молоді кадри, зокрема, лікарів-педіатрів.
Тож про всі ці та інші потреби і проблеми медичної галузі треба говорити як на рівні району, так і області. І не просто говорити, а заручитися підтримкою і домагатися того, щоб усі задуми здійснилися, а плани – реалізувалися. Адже все це – на благо наших людей, для покращення і збереження їхнього здоров’я. А здоров’я, як відомо, - найбільший скарб кожного з нас.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном