У більшості "Ворскла" програла "Шахтарю"

"Ворскла" в більшості не змогла привезти з "Донбас Арени" бодай нічию у матчі з чемпіоном. Як і в першому матчі цього року полтавці мінімально поступилися "Шахтарю" - 0:1.
«Шахтар» (Донецьк) - «Ворскла» (Полтава) - 1:0
Тейшейра 57
«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Чижов, Чигринський, Кобін, Віценець (Тейшейра, 46), Степаненко, Коста (Гай, 65), Жадсон (Адріано, 46), Вілліан, Едуардо
Запасні: Худжамов, Рац, Ракицький, Морено
Головний тренер: Мірча Луческу
«Ворскла»: Долганський (к), Ярмаш (Рикун, 81), Даллку, Пєсков, Селін, Краснопьоров, Маркоскі, Кулаков, Громов (Сачко, 59), Янузі, Безус
Запасні: Чуваєв, Вовкодав, Медведєв, Єсін, Оніко
Головний тренер: Микола Павлов
Попередження: Янузі (23), Пєсков (43), Тейшейра (47), Срна (68), Даллку (76), Красноперов (90 1)
Вилучення: Тейшейра (64, повторне попередження)
Арбітр: Євген Арановський (Київ)
23 жовтня 2010. Донецьк. «Донбас Арена». 32 023 глядача. 10 градусів
Мірча Луческу після лондонського матчу прогнозовано провів досить серйозні кадрові ротації в стартовому складі команди. В якості пари центрбеків з перших хвилин з'явилися Чигринський і Чижов, можливість проявити себе на лівому фланзі оборони випала Кобіну, в центрі поля розташувався молодий український тандем у складі Степаненко і Віценця. Не знайшлося місця в старті Тейшейра, а роль яскраво вираженими форварда Містер довірив Едуардо. Павлов виставив, мабуть, найсильніший набір гравців, з наявних: травмованих Чеснакова і Єсіна змінили, відповідно, Пєсков і Громов.
Перший тайм поєдинку для уболівальників, що прийшли підтримати Гірників погожим осіннім днем, виявилися досить несподіваними. Вся справа в тому, що полтавці, на відміну від інших команд Прем'єр-ліги, що приїжджають в гості на "Донбас Арену", не стали притискатися до власних воріт. Більш того, біло-зелені досить успішно нав'язали чемпіону боротьбу в центрі поля, а на 13-й хвилині і створили перший момент в матчі. Але небезпечна подача з правого флангу спочатку Кулакова, а
потім Безуса, перекинувши який вийшов з воріт Пятова, ударом по вже порожніх воротах господарів так і не завершилася. Відповіли на це донеччани вже після екватора першої половини зустрічі: Вілліан без перешкод пробивав прямо по центру з лінії штрафного, але м'яч після його удару просвистів над поперечиною воріт Долганського.
"Ворсклу" відповідь господарів нітрохи не налякав, навіть навпаки - вперед біло-зелені йшли все активніше. Особливими стараннями відрізнявся на правому фланзі Кулаков, не раз його зусилля могли бути конвертовані партнерами по команді в забиті м'ячі. Одна з подач Дениса з кутового, наприклад, призвела до помилки на виході Пятова - колег по команді підстрахував Вілліан, який виніс м'яч з лінії воріт. Вже в кінці першої половини Кулаков вже сам увірвався в штрафну господарів і непогано
приклався до м'яча, цього разу кіпер "Шахтаря" був надійний.
Метаморфоз на полі часто передують зміни у складі. Так сталося і сьогодні. Луческу почав другу половину з подвійною заміни: замість Віценця та Жадсона на поле з'явилися Тейшейра та Луїс Адріано. Щоправда відразу це належних результатів не принесло: Алекс, ледве встигнувши з'явитися на полі, заробив гірчичник. А пішов за тим черговий чудовий навіс Кулакова Янузі ледь не трансформував у гол, але м'яч після удару Ахмеда зовсім трохи розминувся зі штангою воріт Пятова. Гірники почали відповідати. Спочатку Едуардо залякав що вийшов далеко з воріт Долганського, але дальньому удару хорвата точності трохи не вистачило. Зате пострілу Тейшейри через кілька хвилин вже нічого і ніхто не завадив стати результативним. Бразилець метрів з 22-х безперешкодно пробив у ближній кут, Долганський виявився безсилий - 1:0.
Свій статус героя зустрічі Тейшейра, що правда, незабаром заплямував. Зовсім необов'язково попередження обернулося для бразильця видаленням - вже до середини другого тайму "Шахтар" грає в меншості. Чисельну перевагу, проте, разюче не позначилося на ході гри. Господарі відійшли на свою половину поля, грамотно захищаючись і не даючи ворсклянам необхідного простору для маневрів, а при нагоді відповідали контрвипадами. Досить небезпечним пострілам Гая і Вілліана не
вистачило лише трохи точності, щоб стати результативними.
Досить цікава заміна у складі гостей відбулася хвилин за десять до кінця поєдинку: замість Ярмаша на полі з'явився незабутній Олександр Рикун. Але навіть з появою такого досвідченого футболіста моментів біля "Ворскли" не додалося, а от "Шахтар" на останніх хвилинах свою перевагу міг збільшити - Едуардо класним ударом головою завершив навіс Срни, тільки от і Долганський в тому епізоді відіграв на належному рівні.
Гірники завдяки м'ячу Тейшейри беруть непросту перемогу над полтавською "Ворсклою" і з крайнього мірою до завтрашнього дня збільшують відрив у турнірній таблиці від "Динамо".

25 жовтня 2010, 12:44 | Полтава | Спорт і здоров'я