Вхід | Реєстрація

Про мертві душі і голосування на дому

Протягом року в одному з районів Полтави знайшли 5,5 тисяч «мертвих душ»
У цьому матеріалі — продовження інтерв’ю із завідуючим відділу ведення державного реєстру виборців Юрієм Вовченком.

— Юрію Яковичу, як щодо проблеми у виборчих списках, яка співзвучна з назвою відомого твору Миколи Васильовича Гоголя?
— Ви, напевно, маєте на увазі так звані «мертві душі»? Так, проблема ця була особливо болючою у попередні роки, але поступово та неухильно здійснюються кроки до її розв’язання. Досягається це шляхом постійної роботи по уточненню бази даних, та знов-таки ж свідомості виборців, які виявивши такі порушення, звертаються до нас. За останній рік ми виключили з реєстру майже 5,5 тисяч записів про померлих та тих, що містили подвійне включення. І це тільки по Октябрському району міста Полтави.

— Багатьох виборців, переважно людей похилого віку, цікавить механізм голосування вдома. Якщо можна, детальніше про це, будь ласка.
— Законом передбачено, що кожний громадянин може звернутися із заявою до дільничної виборчої комісії з проханням надати йому можливість проголосувати вдома. У заяві треба чітко і аргументовано вказати причину, через яку людина не може здійснити голосування на виборчій дільниці.
Голосування вдома відбувається наступним чином — скриньку до виборця доставляють члени комісії, мінімум три людини, що є представниками різних суб’єктів подання кандидатур, разом з якими мають право йти і спостерігачі. Це робиться задля унеможливлення порушень з боку представників якоїсь конкретної політичної сили. Жодних підказок з їхнього боку — за кого має проголосувати людина — не повинно бути. Виборця на певний час лишають на самоті, людина заповнює бюлетень, опускає його до скриньки. Але й тут не без курйозів — був такий випадок, коли бабусю під час голосування вдома залишили саму в кімнаті. Залишили їй бюлетень, скриньку, і — через недогляд — папку із незаповненими бюлетенями поруч. Коли повернулися до кімнати старенької, м’яко кажучи, здивувалися... — бабця вправно заповнила усі бюлетені, що були у папці, і вкинула до скриньки...

— Певно, членам тої комісії мабуть було не до сміху... А скажіть, будь ласка, чи існує загроза зриву виборчого процесу на місцях? Яким чином це може статися?
— Загроза зриву виборів теоретично існує завжди. Втілена на практиці вона може бути шляхом відмови від виконання своїх обов’язків на дільницях членів ДВК у день виборів за вказівкою лідерів тієї чи іншої політичної сили. У такому випадку буде досить проблематично створити і затвердити склади нових виборчих комісій у такий короткий термін і це може стати причиною зриву виборів, як це сталось під час президентської кампанії в Білій Церкві. Та, зрештою, голосування там також було забезпечено.
Але, гадаю, що цього не станеться, адже обсяги ресурсів на проведення виборчих кампаній витрачено чималі, та й більшість політичних гравців зацікавлені у реальному приході до влади. Кандидатам потрібні голоси, а не «шкандаль», отже я звертаюсь до виборців незалежно від їх політичних поглядів із закликом взяти участь у процесі волевиявлення, проголосувати, не допускаючи та не провокуючи порушень виборчого процесу, виконати свій громадський обов’язок, керуючись лише власними переконаннями, сформованими на основі власних висновків. І хай ваш вибір буде мудрим та правильним.

— Дякую Вам, Юрію Яковичу за змістовні відповіді. До побачення.

Автор: Анатолій СОКОЛОВ, www.poltava.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
26 жовтня 2010, 10:08 | Полтава | Політика
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації