Вхід | Реєстрація

Рибалок штрафують протиправно

Відголосся президентських виборів щодо кадрової політики на місцях продовжується.
Змінилося і керівництво головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Полтавській області (Полтавадержрибохорона), але його методи управління залишаються старими. Проведену ротацію серед інспекторського складу 3‑ї дільниці, діяльність якого територіально співпадає з межами регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський», ми чекали зі сподіваннями на краще. Проте, наші надії не справдились, оскільки нові інспектори та ті, що повернулися після «опали», продовжують неправомірні дії своїх попередників.
Неодноразово ми зверталися до органів прокуратури, СБУ, керівництва району, комісії з екології та раціонального природокористування з тим, щоб припинити беззаконня, яке вчиняється рибінспекторами в межах ландшафтного парку (йдеться про незаконне стягнення з рибалок-любителів штрафу в розмірі 34 грн. за порушення Правил любительського і спортивного рибальства). Були відписки, засідання, наради, комісії і т. д., але результату ніякого.
З керівництвом Полтава­держ­риб­охорона завжди були непрості стосунки, оскільки для них неприйнятним є те, що, відповідно до діючої нормативної бази, працівники держрибохорони мають право лише відвідувати території природно-заповідного фонду України (до нього відноситься й РЛП), але не мають повноважень складати протоколи про адміністративні правопорушення на них.
Це зумовлено тим, що водна акваторія ландшафтного парку відноситься до територій зі спеціальним режимом використання, а порушення, які на ній вчиняються, кваліфікуються за ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення (спеціальна стаття щодо порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду), застосовувати яку рибінспектори повноважень не мають.
У свою чергу, Правила рибальства діють лише на водоймах загального використання (до них природно-заповідні території не відносяться), а порушення, які на них вчиняються, кваліфікуються за ст. 85 КУпАП (спеціальна стаття щодо порушень правил використання тваринного світу, в тому числі й Правил рибальства, яку застосовує рибінспекція).
Навіть в основному нормативному документі рибінспекції — Правилах любительського і спортивного рибальства вказується, що вони на природно-заповідних територіях не діють, цитую: «п. 1.1. Дія цих Правил рибальства поширюється на всі водні об’єкти України (далі — водойми) та їх придаткову систему в межах, яких вона сягає за максимальних паводків (за винятком водойм, які знаходяться на території природно-заповідного фонду…).
Але не дивлячись на це, рибінспектори, всупереч діючих норм, безкарно порушують норми закону.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», режим охорони і використання природних ресурсів у межах ландшафтного парку, визначені Положенням про РЛП «Нижньоворсклянський», у тому числі й любительське і спортивне рибальство, яке розглядається як один з видів рекреації.
Той, хто стежить за перебігом подій щодо рибальства в пониззі Ворскли, пам’ятають, якими зусиллями адміністрації ландшафтного парку доводиться йти до поставленої мети — створити належні умови для рибалок-любителів. Наразі нами зроблено немало: підготовлені та внесені зміни та доповнення у Положення про РЛП «Нижньооврсклянський» (06.03.2009 р.), відповідно до яких загальна площа акваторії, відведеної для любительського і спортивного рибальства збільшилась на 5000 га (з 210 га), у межах р. Ворскла від с. Правобережна Сокілка — північної межі парку, з минулого року дозволено рибальство з лівого берега ріки. У найближчій перспективі плануємо дозволити любительське рибальство на всій території РЛП «Нижньоврсклянський», що становитиме 17000 га.
Незважаючи на те, що Правила любительського і спортивного рибальства в межах РЛП «Нижньоворсклянський» не діють, та користуючись недостатньою юридичною обізнаністю громадян, рибінспектори вчиняють протиправні дії , накладаючи на рибалок стягнення у розмірі 34 грн. як за незначне порушення Правил рибальства відповідно до ст. 85 КУпАП.
Шановні рибалки ! Сплативши штраф, ви тим самим визнаєте Правила любительського і спортивного рибальства, а отже, негайно повинні припинити правопорушення і покинути природно-заповідну територію. Те, що рибінспектори, стягнувши з вас штраф, дозволяють рибалити кілька днів до нової сплати — протиправно як з їхньої сторони, так і з вашої.
Ще більш недопустимими є дії рибінспекторів, які штрафують рибалок у місцях, спеціально відведених для любительського і спортивного рибальства відповідно до Положення про РЛП «Нижньоворсклянський» (дивіться картосхему, яка опублікована в «ЕК» № 32 (367) від 6.08.2010 р).
Затверджений депутатами районної ради перелік платних послуг, які можуть надаватися адміністрацією ландшафтного парку, в тому числі й забезпечення любительського і спортивного рибальства, дає право громадянам рибалити у визначених місцях на законних підставах. До того ж дозвіл на право рибальства за добу складає 20 грн., що значно менше, ніж штрафні санкції рибінспекції у розмірі 34 грн.
У тому випадку, коли рибінспектори вимагають від вас сплатити штраф за порушення Правил рибальства, рекомендую: не платіть, а наполягайте на складанні протоколу про адміністративне правопорушення з обов’язковим зазначенням місця правопорушення (територія РЛП «Нижньоворсклянський»). Не слід боятися погроз, що за адмінпротокол вам доведеться сплатити величезний штраф за рішенням суду. У суді протоколи рибінспекції, які були складені на території природно-заповідного фонду, не пройдуть.
То ж закликаю рибалок-любителів спільними зусиллями побороти беззаконня на території парку, яке вчиняється рибінспекторами.
Наразі питання щодо неправомірних дій рибінспекції на території РЛП «Нижньоворсклянський» знаходиться на розслідуванні в УБЕЗ району. Скоріш за все буде чергова формальна відписка. Будемо чекати результату.

P.S. Міжрайонним прокурором Полтав­ської при­родо­охоронної прокуратури 19 жовтня 2010 року вне­сений протест на незаконні дії Держрибохорони та неправомірні дії інспекторів, які продовжували незаконно штрафувати рибалок.

Автор: Віктор Попельнюх, директор РЛП «Нижньоворсклянський», начальник служби державної охорони парку


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації