Такі змагання проводяться з метою підвищення боєздатності та вдосконалення професійної майстерності працівників пожежно-рятувальних підрозділів Головного управління МНС у Полтавській області.
Змагання включали в себе такі етапи як конкурс на кращий пост безпеки, в’язання подвійної рятувальної петлі з одяганням її на потерпілого, в’язання рятувальної мотузки за конструкцію та рятування потерпілого з задимленого середовища. В цьому році вперше був введений до порядку проведення змагань такий етап як в’язання подвійної рятувальної петлі з одяганням її на потерпілого у складі ланки, і очікувано викликав найбільше суперечок та бажання перемогти серед учасників.
За результатами цього етапу 1-ше місце посіла команда ДПЧ-8, 2-ге СДПЧ-24 та 3-є ДПЧ-7. У в’язаннї рятувальної мотузки за конструкцію 1-ше місце поділили команди ПДПЧ-2 та СДПЧ-24, 2-ге - ПДПЧ-18 та ПДПЧ-1, 3-є ДПЧ-8, ДПЧ-10 та ПДПЧ-3. Найскладнішим, але, разом з тим, і найазартнішим етапом став четвертий етап - «Рятування потерпілого з задимленого середовища», де розгорілась справжня боротьба серед учасників змагань, адже, цей етап був вирішальним для визначення переможця змагань.
Так, ланка ГДЗС СДПЧ-24 Карлівського РВ, що за результатами попередніх етапів займала перші місця, перехвилювавшись, неочікувано заблукала в димокамері та з найгіршим результатом зайняла у підсумку останнє місце. А найспритнішою командою в рятуванні потерпілого стала команда ПДПЧ-3 Ленінського РВ Полтавського міського управління МНС.
Особливу увагу привернули до себе команди з Решетилівського, Гребінківського районних відділів МНС та ДПЧ-34, які приймали участь в змаганнях перший раз.
Але, не дивлячись на те, що газодимозахисна служба в цих підрозділах була введена лише в 2009 році, рятувальники показали доволі непогані результати - Решетилівський РВ виборов 19 місце, Гребінківський РВ - 18 місце, а команда ДПЧ-34 взагалі здобула 7-е місце. За підсумками всіх етапів змагань 1-ше місце здобула команда ПДПЧ-18 Миргородського міського управління МНС, 2-ге місце ПДПЧ-3 Ленінського районного відділу МНС м. Полтави та 3-є місце аварійно-рятувальна частина аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ МНС області. Про те, що боротьба була запеклою свідчить і той факт, що різниця між загальним результатом 1-го та 2-го місця становила трохи більше однієї секунди.