Зміна однієї букви у прізвищі призвела до звинувачень в антисемітизмі
Антисемітизм Бідуха вбачає у неправильному написанні свого прізвища – «Будуха». Таке слово зустрічається у прес-релізі ОДА.
Президент фонду «Гелон» аргументував свою позицію тим, що будухи – це народ східного Кавказу. «У тексті офіційної позиції написано Будуха. Мене звати Володимир Бідуха, а не Будуха. Згідно з енциклопедичними матеріалів – це один із лезгинських народів. Загальна чисельність – 1 тис. осіб. Це не «опечатка» – це офіційна позиція. Якщо надсилають інформацію і ставлять тавро – це що здоровий глузд?», - обурився Президент фонду «Гелон».
З цього приводу він направив начальнику Головного управління інформаційної та внутрішньої політики Полтавської ОДА лист, у якому просить «зупинити сваволю місцевих князьків, власників ЗМІ та їх засновників від втручання у редакційну політику ЗМІ з боку держави нав’язування економічної та політичної цензури, упередженого та необ’єктивного висвітлення подій, що відбуваються у суспільстві».
Довідка: Будухи (азерб. buduqlar - будуги, будухци, будугци, самоназва будад) - народ східного Кавказу. Загальна чисельність - близько 1000 ч. Будуги живуть головним чином у селі Будуг Кубинського району, розташованому в 64 км на північний захід від міста Куба на схилі Бокового хребта Великого Кавказу в Азербайджані, невелика група будугов живе у російському Дагестані, переважно – у селі Гаракуре Ахтинського району.
Будуги розмовляють будугською і азербайджанською мовами. Діалектів немає. Відносяться до шахдагської гілки лезгінської підгрупи дагестанської групи кавказької мовної сім'ї.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Суспільство
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном