Микола Терещенко, начальник Кобеляцького цеху електрозв’язку № 14: «На сьогодні ми маємо 8 тисяч абонентів телефонної мережі. Широкосмуговим доступом до мережі Інтернет за технологією АDSL користуються 764 абоненти, з них 80 — у Бутенках. За минулий місяць до цеху електрозв’язку надійшло дві скарги.
Планується приватизація «Укртелекому». Гадаю, що приватизацію можна порівняти з продажем корови, яка постійно дає молоко. Якщо її продати, то за ті гроші можна купити якусь річ і все. Зате молока більше не буде. На думку спеціалістів, після приватизації, більш за все, почнуть знову скорочувати людей. Яким чином після цих змін ми будемо виїжджати на ремонтні роботи — я не знаю.»
Запитання: «Яка ситуація з радіоточками?»
— На сьогодні по району підключено близько 2 тисяч радіоточок. Крім цього багато користуються радіоточками підпільно.
Запитання: «Скільки коштує підключити телефон?»
— По місту —180, а по селах — 144 гривні.
Довідка: 13 жовтня Фонд держмайна оголосив конкурс з продажу на аукціоні 92,79 % акцій ВАТ «Укртелеком», які належать державі. Конкурс відбудеться 28 грудня, стартова ціна пакету становитиме 10,5 млрд. гривень. При цьому ФДМ розраховує виручити за компанію 11–12 млрд. гривень.
Бум цукрового діабету в районі
Олег Скорик, лікар-хірург Кобеляцької ЦРЛ: «У поліклініці функціонує кабінет «Діабетична стопа». Лікарнею закуплено апарат — «Кардіо Плюс» (обстеження нижніх, верхніх кінцівок тощо). Також ми маємо можливість робити капіляроскопію.
У поліклінічному відділенні існує проблема — бум цукрового діабету. На сьогодні немає лікаря-ендокринолога. Замість нього лікування призначають лікарі-терапевти.
Запитання: «Скажіть, а діагностика на цих апаратах — платна послуга?»
— Ні, безкоштовна.
Довідка: Діабетична стопа, — пізнє ускладнення цукрового діабету, патологічний стан стоп хворого на цукровий діабет у вигляді гнійно-некротичних процесів, виразок і кістково‑суглобових уражень, що виникає на фоні зміни периферичних нервів, судин, шкіри і м’яких тканин, кісток і суглобів.
Синдром діабетичної стопи вражає близько 8–10 % хворих на цукровий діабет, а 40–50 % з них можуть бути віднесені до групи ризику. У 10 разів частіше синдром діабетичної стопи розвивається в осіб з другим типом цукрового діабету. Синдром діабетичної стопи розвивається у більшості хворих на цукровий діабет 1 типу до 7–10 років з початку хвороби, у хворих на цукровий діабет 2 типу може мати місце з початку захворювання. У 85 % випадків представлений виразками стоп різної важкості. Виявляється у 4–10 % від загального числа пацієнтів з цукровим діабетом.
Є основною причиною ампутацій кінцівок при цукровому діабеті.
...із зустрічі Кобеляцької міської ради ветеранів