Уже у фойє ОЦЕВУМ помітно: відбувається щось масштабне. І дійсно, 5 Всеукраїнський конкурс «Посміхнемось щиро Вишні» зібрав в одному місці найвидатніші таланти нашої держави. Доки читці готуються вражати жюрі майстерністю слова, майстри народного мистецтва з Решетилівки демонструють присутнім власні вишивані вироби – вбрання, рушники, скатертини. Організатор конкурсу Тамара Іващенко наголошує: нинішнє мистецьке змагання як ніколи масштабне.
Тамара Іващенко, організатор Всеукраїнського конкурсу «Посміхнемось щиро Вишні»:
— Цього року ми показуємо декоративне мистецтво Решетилівщини, потім у нас круглі столи, вечори дружби, екскурсії. Ну і найголовніше, звичайно - змагання. Приємно чути, коли кажуть, що ніде в Україні так не приймають, як у Полтаві.
Доки в одному кутку закладу грає оркестр, в іншому місці тривають майстер-класи з різних видів мистецтва. Наприклад, актриса Харківського академічного драмтеатру ім. Шевченка Ірина Кобзар навчає усіх охочих майстерності... володіти рідною мовою.
Ірина Кобзар, актриса Харківського державного академічного драматичного театру ім. Шевченка:
— Діти мусять розуміти, що українська мова - це престижно. Це не просто ти навчаєшся чомусь, ти можеш використовувати це у житті.
Змагалися ж учасники конкурсу «Посміхнемось щиро Вишні» у 3 номінаціях: декламація творів видатного гумориста, написання гуморесок та втілення веселих образів на полотні.
На творчому конкурсі «Посміхнемось щиро Вишні» гумор повсюди, не лише у слові, але й у малюнках. Бо ж поки юні читці визначають з-поміж себе найкращого майстра слова, художники вправляються у конкурсі «Веселий пензлик».
Доки глядачі роздивлялися втілення гуморесок Остапа Вишні у малюнках, учасники конкурсу читців готувалися до виступу на сцені.
Даша Лисняк, учасниця Всеукраїнського конкурсу «Посміхнемось щиро Вишні»:
— Треба самому вживатися у роль, відчувати себе на місці того автора.
А на сцені того вечора теж відбувалося дійство. Зокрема, на розсуд глядачів презентували міні-виставу про життя Остапа Вишні та про те, як митець, начеб-то, опинився у нашому часі, на творчому конкурсі свого імені. Були і веселі пісні, і, звісно, власне конкурс декламаторів. Голова жюрі Єлизавета Герчикова не має сумнівів: такі заходи юнацтву потрібні.
Єлизавета Герчикова, голова жюрі Всеукраїнського конкурсу «Посміхнемось щиро Вишні»:
— Дуже потрібно, щоб ми підтримували українських класиків, щоб ми вчилися і діти знали, що таке Україна, на чому потрібно вчитися.