Що робити з меліоративними системами Полтавщини... яких уже немає
І підстави для такої іронії в очільника регіону є, адже деякі меліоративні системи області не працюють вже по 10, 15, а то й 20 років.
Як розповів головний інженер обласного виробничого управління водного господарства «Полтававодгосп» Володимир Кириленко, за законодавством меліоративні системи не підлягали приватизації. Щоб зберегти мережу її дозволили безоплатно передавати в комунальну власність територіальних громад. Утім, у різних районах до такого «дозволу» поставилися по-різному. Якщо, наприклад, у Кременчуцькому, Оржицькому, Кобеляцькому за цю роботу взялися більш-менш активно, то Миргородський, Глобинський, Новосанжарський, Машівський не менш активно пасуть задніх. Відтак на сьогодні у власність сільських громад передано 44 тисячі гектарів меліоративних площ (тобто 50,2%).
Але основна проблема з меліорацією полягає на сьогодні не стільки в наявності власника, скільки в зруйнованості, розграбуванні чи моральній застарілості самих систем. Зараз, за словами Володимира Кириленка, чимало аграріїв перейшли на більш сучасні та дешеві технології, поливають землю краплинним зрошуванням. Тому недивно, що вже в 2007 році стаціонарного поливу взагалі не було, хоча ще в 1990-му завдяки меліоративним системам поливалося 40 тисяч гектарів.
Що робити з таким «добром», на сьогодні ще вирішують. Існує пропозиція добитися прийняття всіма громадами у комунальну власність систем меліорації, аби потім їх списати. Але, можливо, знайдуться й інвестори — і меліорація на Полтавщині отримає друге життя...
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Фінанси
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном