1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У цей день у районній санітарно-епідеміологічній станції Машівки з 10.00 до 14.00 працюватиме «гаряча телефонна лінія». На питання громадян відповідатимуть т.в.о. головного лікаря райсанепідемстанції, лікар-інфекціоніст та інші районні спеціалісти. Телефонуйте за номером 9-13-76. СНІД – одна із п’яти найголовніших хвороб-убивць, що забирають найбільше життів на планеті. Епідемія ВІЛ-інфекції в Україні почалася з 1995 року. Сьогодні вона розповсюджується не тільки серед ін’єкційних наркоманів. Зростає роль зараження статевим шляхом. І як наслідок – поширення інфекції серед дітей, які народилися від ВІЛ-інфікованих матерів. Окрім цього є ще шлях зараження під час переливання ВІЛ-інфікованої крові та введення лікарських препаратів нестерильними шприцами при повторному її використанні.
Інфекція не передається через укуси комах, при побутовому контакті та через слину.
Ознаками СНІДу можуть бути збільшені лімфовузли, частіше задньошийні, надключичні, ліктьові, пахвові та пахові.
До симптомів ВІЛ та СНІДу відностять лихоманку невиясненого походження, що триває більше місяця, загальну слабкість, головний біль, підвищену стомлюваність, тривалу діарею (більше 1-2 місяців), нез’ясовану втрату ваги більш ніж на 10%, стійку пневмонію, затяжне запалення легенів, бронхіальний і легеневий кандидоз, постійний кашель більше місяця, збільшення лімфовузлів понад місяць, недоумство у раніше здорових людей, лімфому головного мозку та інші важкі хвороби.
У минулому році в Україні зареєстровано 19840 випадків ВІЛ-інфекції (43,2 на сто тисяч населення). Найвищі ці показники в Дніпропетровській (107,8), Одеській (65,9), Донецькій (90,8) областях, а також у Севастополі (67,4) та в Криму (56,8).
У 1988 році Всесвітня організація охорони здров’я офіційно оголосила 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. Цього дня уряди всіх країн звітують перед своїми народами про те, як протидіють хворобі.
В Україні цей день проходить під гаслом солідарності з ВІЛ-інфікованими. Суспільство повинне визнати, що захистити здорових людей можна тільки через надання всебічної допомоги ВІЛ-позитивним.
Психосоціальна та медична підтримка таких людей, розуміння їх проблем здоровими, додають першим витримки, упевненості і створюють комфортні умови для існування. Багато хто з них переосмислює своє життя і знаходить сили для його продовження.