Цього дня Івану Путрі пощастило – такого зайця вполював. Чоловік – мисливець із 1961 року офіційно, на полюванні ж бував із дитинства. Чого-чого, а зайців, каже, справді поменшало.
Іван Путря, мисливець:
— Раніше зайців багато було, зараз їх знищують - сокіл, хімія.
Єгері розповідають: коли сходить навесні пшениця, неподалік помирають і звірі, і птиця. Досить лише скуштувати здобреного гербіцидом зілля. Сучасні мисливці полюють уже не для здобичі – простіше купити м'ясо на ринку, це, швидше, хоббі. Причому, недешеве. Щоб постріляти у лисицю чи зайця, доведеться викласти 220 гривень на сезон. Плюс щорічний внесок, плюс вартість набоїв. Мисливський сезон цього року затримався через спеку і підвищену небезпеку пожеж у лісі. На пернатих дозволили полювати 4 вересня.
Сергій Козлов, директор Полтавського госпрозрахункового мисливсько-рибацького господарства:
— Полювання на копитного звіра відкрилося 26 жовтня і закривається 26 грудня, а полювання на хутряного звіра триває з 6 листопада до 30 січня.
На полюванні без собаки не обійтися. У кожного мисливця є такий помічник. Віталію восьмирічний Чак і зайців шукає, і качку принесе.
Виховати помічника можна за рік, самому впоратися цілком реально.
Віталій, мисливець:
— Я особисто починав із брошур. Мені старі мисливці дали, там дуже легко все описується.
Кому пощастить лисицю вполювати – мороки не обереться. Голову зберігають для ветеринарної служби – там її на сказ перевіряють. За порядком стежать єгері. Вони і документи перевіряють, і зброю, браконьєрів відстежують. Щоб вполювати звіра – потрібне везіння. Як його закликати – мисливці не кажуть, зате про свої неписані правила розповідають охоче, та ще й у віршах.
Сергій, мисливець:
Законам следовать несложно,
Их нужно сердцем лишь постичь,
Если можешь - не бей беспомощную дичь,
В лесном заметил полумраке,
Как пес гоняет русака —
Из-под чужой добыть собаки
Пусть не поднимется рука
Збиратися мисливською громадою перед полюванням та після нього – іще один закон. Відбується все у будиночку – вони є у кожного колективу мисливців. Тут і збори організаційні проводять, і відпочивають – справжні чоловіки, у яких цивілізація не знищила давні інстинкти.