Острів Масальський: 160 років потому...

Острів Масальський: 160 років потому...

Двісті років тому на острові Масальському було висаджено 10 тисяч дубів, стільки ж сосен та ліщини і тисячу кущів калини. У 1848 році Петро Козаченко розпочав і наступного року закінчив робити насип по болоту протяжністю 550 метрів, взимку 1850-го - міст через Удай і місток через річище. Це було 160 років тому...

По цьому насипу і мосту на острів переходили відомі письменники Тарас Шевченко з Євгеном Гребінкою. Пізніше, хто приїздив на найбільшу у світі ярмаркову площу в Пирятин, то бували і на острові Масальському. Так, тут були борець Іван Піддубний, співаки Борис Гмиря, Іван Козловський, поети Дмитро Луценко, Василь Симоненко, чемпіон світу з парашутного спорту Василь Романюк. Острів був у зразковому стані. Але останні 25-30 років на Масальському кояться погані справи. Нині - калини немає, ліщину знищили, великі дерева лежать і гниють, частина з них стоїть без кори.

Тож хотілося б знати, як ведуться роботи по завершенню комплексу заходів на острові Масальському, які розпочато в минулому 2009 році? Складається враження, що не там копали і не туди грунт клали. А коштів виділено, ой, яку велику суму!

Навесні перед мостом і за ним довгий час стоїть вода. Немає вже того насипу і тієї дороги, яка була збудована одним чоловіком - П. Козаченком, одним конем, запряженим у грабарку.

Острів Масальський – це справжній зелений туризм. Щороку тут відпочивають пирятинці і приїжджі. Тому острів потрібно шанувати, оскільки він, при розумному його використанні, може давати додаткові надходження до міського бюджету. Найважливіше те, що завдяки острову оздоровлюється населення.

М. КАБУШКА, м. Пирятин

Коментар:

Заступник міського голови Василь ПЛУЖНИК, до якого ми звернулися з приводу питання, викладеного у листі, відповів:

— Роботи по очистці річки Удай та відновленню водності на сьогодні призупинено у зв’язку з невиділенням коштів на ці цілі з природоохоронного фонду та з ряду інших причин.

Що стосується самого острова Масальського (зокрема, аварійних дерев тощо), то це – територія не міської ради, а ДП «Пирятинське лісове господарство», тож лише це підприємство має право проводити там вирубку чи посадку дерев.

Найближчим часом ніякі роботи по ремонту дороги, яка веде на цей острів, а також мосту - не плануються через відсутність коштів. Щоб робити біля мосту насип, - на це потрібні теж значні кошти, яких на сьогодні у міському бюджеті немає.


Автор: www.piryatin-visti.at.ua


1 грудня 2010, 13:15 | Пирятин | Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномОстанні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації