Посередників з перепродажу соняшникового насіння «кинули» на сотні тисяч гривень
Омріяне збагачення для злочинців призвело до непередбачуваного фіаско, а для правоохоронців це - чергова перемога над тими, хто перетнув межу Закону.
Двом мешканцям Полтави 1968 та 1983 років народження після першої шахрайської оборудки «смакувати» перемогу довго не довелося, адже у планах уже була наступна. Обдурити селянина вперше виявилося дуже легко. Приїхавши до одного з керівників сільгосппідприємства і запропонувавши завелику ціну за тонну соняшникового насіння, фермер погодився одразу. Тож, коли в один із вечорів молодики завітали з платіжним квитанціями з банківської установи і повідомили, що усе проплачено, мовляв, треба завантажувати товар, то керівник погодився. По платіжкам уже було проплачено 170 тисяч гривень за 50 тон насіння. Єдине, що турбувало – гроші на рахунок так і не надійшли, але молодики запевняли, що вже кінець робочого дня і на ранок вони обов’язково надійдуть. Довірившись незнайомцям, керівник відпустив товар. От тільки заплатити йому за нього таки «забули». Ошуканому керівникові єдине, що залишалося – це йти у міліцію і писати заяву. Саме так він і зробив. Після повідомлення працівники сектору державної служби боротьби з економічною злочинністю Полтавського РВ міліції почали пошуки молодиків, а вже коли мали інформацію стосовно чергової оборудки, то й затримали прямісінько на гарячому.
Сергій Кабачок, начальник сектору державної служби боротьби з економічною злочинністю Полтавського РВ міліції говорить, що саме у Микільському злочинці намагалися вивезти 90 тон соняшника, але замість цього злочинцям одягли на руки кайдани.
«Коли підозрювані вже завантажили товар і збиралися виїжджати, ми їх одразу затримали, - говорить Сергій Кабачок, - ми вилучили підроблені банківські платіжки, які вони й надавали підприємцям на знак того, що начебто за товар усе проплачено. У який спосіб дані документи виготовлялися ми зараз з’ясовуємо, також перевіряємо причетність затриманих до скоєння інших подібних злочинів на території області та держави. На сьогодні нам уже відомо, що насіння вони планували перепродати.»
Спритність та застережливість затриманих проявлялася у тому, що вони постійно «представляли інтереси» різних фірм, називалися різними іменами, а також користувалися мобільними телефонами, після оборудок, які просто збували, а сім-карти викидали.
Валерій Карандін говорить, що уберегтися сьогодні від горе-шахраїв не так просто, але треба мати власну пильність. Паралельно з тим, що ці дві особи викликали великі підозри у самого підприємця, великим і приємним сюрпризом стало те, що міліціонери на очах у потенційних потерпілих «ліквідували» злочин, як такий, а самих «організаторів» правопорушення затримали.
Проти них уже порушено кримінальну справу за ст.. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном