Очільник Кобеляк вважає, що, поступово замінивши листяні дерева на вулицях міста на хвойні, владі вдасться зекономити кошти на благоустрій. Адже зникне необхідність щорічно восени вивозити на звалище десятки тонн опалого листя. Крім того, більш благополучною стане екологічна ситуація. Не буде листя, не буде щорічного його спалювання та отруйного диму, який призводить до загострення хвороб дихальної системи.
Між тим, далеко не всі у Кобеляках поділяють точку зору Олександра Ісипа. І не вважають впровадження хвойних насаджень панацеєю від екологічних проблем. Так, приміром, пенсіонерка, активіст міської ветеранської організації Мотрона Коба попереджає про потенційні небезпеки та нові проблеми, які можуть виникнути після того, як на вулицях Кобеляк замість лип та каштанів ростимуть сосни і ялини.
За словами Мотрони Кирилівни, медика за фахом, хвойні дерева є потужним джерелом виділення фітонцидів — спеціальних ароматичних сполук. Вони, разом із користю, можуть принести і шкоду. З одного боку фітонциди знищують хвороботворні бактерії, з іншого — можуть викликати алергічні реакції та зашкодити людям із хворобами верхніх дихальних шляхів. Напевне саме через це у більшості населених пунктів як Україні, так і Європи, не практикують закладення хвойних скверів та парків.
Крім того, хвоя на деревах має здатність опадати, як і листя. І якщо останнє можна використати для компосту, то голки із ялин та сосен для цього непридатні. А прибирати з вулиць доведеться і їх.
Хвоя, на відміну від листя, має здатність до самозагоряння. І не факт, що влітку, в період спеки і засухи, Кобеляки матимуть проблеми ще й з пожежною безпекою.
Саме через усі ці фактори, на думку Мотрони Коби, потрібно дуже обережно ставитись до таких нововведень, як заміна листяних дерев на хвойні. Без урахування думки фахівців, вивчення досвіду інших населених пунктів та громадського обговорення навіть найкраща ініціатива здатна зашкодити.
Р. S. Розчищення річки Кобелячок лише підтверджує небезпідставність побоювань, висловлених пенсіонеркою.