Колона учасників скорботної акції за участю представників влади, громадськості, учнівської та студентської молоді міста пройшла від районного Будинку культури до міського цвинтаря.
Про те, наскільки масштабними і непоправними були втрати українців, в тому числі й жителів Пирятинщини, у ті страшні 1932-1933 роки, говорили у своїх виступах голова райдержадміністрації Микола Купріян та голова районної ради Олексій Нечипоренко. За один рік загинула п’ята частина сільського населення України, понад третина з них – діти. Більше 10 мільйонів – така страхітлива загальна цифра померлих від голоду. Не обійшли ці трагічні події й Пирятинщину. За 8 місяців від Покрови 1932 до Трійці 1933 року більше 10 тисяч пирятинців опинилися у холодних обіймах смерті. Лихоліття голодних 1932-1933 років і досі незагоєною раною болять у душі кожного українця, бо ця біда торкнулася чи не кожної тодішньої родини. Тож святим обов’язком нинішнього покоління є зберегти і передати у майбутнє цю гірку сповідь життя.
Від молодого покоління до присутніх з поетичними рядками звернулася учениця міської школи №6 Дарина Опанасенко. Панахиду по жертвах Голодомору відправив настоятель Різдво-Богородицької церкви отець Михайло.
Назавжди житиме у серцях пирятинців біль і страждання по померлих від голоду в лиховісні 1932-1933 роки: 1100 жителів Білоцерківської сільської ради, 429 – Великокручанської, 419 – Сасинівської, 218 – Березоворудської, 210 – Каплинцівської, 159 –Харківецької, 67 – Теплівської, 49 – Грабарівської, 29 – Вікторійської, 28 - Олександрівської сільських рад та 157 – міста Пирятина.
У зажурі присутні на мітингу схилили голови під час хвилини мовчання, поставили запалені свічки пам’яті до підніжжя Скорботного хреста, пом’янули безневинно знищених голодом земляків.
* * *
27 листопада на території центрального кладовища біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору у селі Білоцерківці проведено мітинг-реквієм. Перед присутніми виступили завідуюча Білоцерківською сільською бібліотекою О. Шокодько та секретар сільської ради В. Ященко. За участю настоятельниці Свято-Георгіївського монастиря матінки Марії та сестер відправлено заупокійну молитву. До підніжжя Скорботного хреста поставлено свічки й покладено квіти. У заході взяли участь жителі села Л. Митропан, Н. Забільська, К. Назарко, К. Ярмошенко та інші.