Піротехніка — справа небезпечна....
Так, з початку 2010 року на Полтавщині внаслідок необережного поводження з піротехнічними виробами загинув 27-річний чоловік та травмовані двоє підлітків 13 років. Також майже щороку в області через вогненебезпечні іграшки виникає кілька пожеж. Палаючі ракети залітають на балкони квартир, на дахи будівель, іноді розбивають вікна в будинках та спричиняють пожежу. Такий випадок стався у Новорічну ніч 2008 року у селі Розсошенці Полтавського району. Ракета, яка була запущена з подвір’я, розбила шибку у вікні квартири, що знаходилася на 5-му поверсі житлового будинку. Піротехнічний виріб спричинив пожежу у квартирі. Внаслідок чого було пошкоджено домашні меблі та майно.
Пам’ятайте, що незалежно від того, в якій країні виготовлено піротехніку, вона не може бути абсолютно безпечною. Тому, якщо ви не в змозі відмовитися від використання піротехнічних виробів, необхідно обов’язково навчитися правильно з ними поводитися.
Щоб не травмувати ні себе, ні оточуючих, треба чітко дотримуватися інструкцій, якими повинні бути забезпечені всі піротехнічні вироби. Інструкція має бути українською чи російською мовами! В іншому разі – не купуйте. Це означає, що виріб - не сертифікований і користуватися ним небезпечно.
Купувати піротехніку можна лише в спеціалізованих магазинах. З лотка на вулиці купувати небезпечно. Дешево не означає якісно, тим більше коли це стосується здоров’я та життя. При купівлі піротехнічного виробу поцікавтесь у продавця наявністю сертифікату якості на виріб, перевірте термін придатності виробу, зверніть увагу на упаковку, яка не повинна мати жодних ушкоджень. Вироби з порваною упаковкою, підмочені, з пошкодженим корпусом використовувати не можна. Адже горючі речовини та порох, які входять до їхнього складу при необережному поводженні чи неправильному зберіганні легко розгоряються.
Побутові піротехнічні вироби, які є у вільному продажу, поділяються на 1-3 класи потенційної небезпеки. До першого класу небезпеки належать хлопавки та бенгальські вогні (небезпечний радіус – 0,5 метра). Їх можна використовувати навіть 10-річним дітям, але під наглядом дорослих. До другого класу небезпеки відносять петарди і так звані фонтани (радіус небезпеки – до 5 метрів). Користуватися ними неповнолітнім до 18 років заборонено. До третього (найнебезпечнішого) класу належать ракети, батареї салютів і римські свічки (радіус небезпечної дії – до 20 метрів).
При використанні піротехніки необхідно обов’язково дотримуватись правил пожежної безпеки, а саме:
- не можна запускати піротехніку з балконів будинків;
- забороняється проводити запуск виробів при сильному вітрові, нахилятися над виробом під час запуску;
- не слід використовувати піротехніку під час паління та у нетверезому стані;
- не дозволяється розбирати вироби та носити їх у кишенях;
- зберігати їх треба на значній відстані від нагрівальних приладів;
- користуватися піротехнічними виробами можна не ближче 50-ти метрів від будівель та дерев;
- глядачі мають стояти на відстані мінімум 20-25 метрів з невітряної сторони, щоб вітер не зносив на них дим і неспалені частини виробу.
У разі неспрацювання піротехнічної установки ні в якому разі не запускайте її повторно, а також не розбирайте її для того, щоб з’ясувати причину несправності, адже це може призвести до травмування.
І головне - дітям самостійно користуватися піротехнічними виробами не можна!
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном